Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí hledá pro děti náhradní rodiny

Pěstounů v našem kraji neustále ubývá. Frýdlant nad Ostravicí by to rád změnil.

Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí aktivně podporuje pěstounskou péči. Od roku 2016 je zapojen v kampani Dejme dětem rodinu, jejímž nositelem je Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Pro většinu z nás, znamená pojem rodina něco naprosto běžného, jsou však děti, které na život v dobré a opravdu fungující rodině stále čekají. V našem Moravskoslezském kraji je takových dětí více jak 500."

Rok od roku klesá počet zájemců o náhradní rodinnou péči. V roce 2020 bylo přijato v rámci Moravskoslezského kraje pouze 55 žádostí o pěstounskou péči, 42 žádostí o osvojení a 25 žádostí o pěstounskou péči na přechodnou dobu.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Zorganizovali jsme spoustu akcí a účastnili jsme se spousty akcí v rámci propagace náhradní rodinné péče a vystupujeme velice aktivně, aby se informace k náhradní rodinné péči dostali do povědomí našich občanů."
Pavlína Červenková, Pěstounka: "Chtěli jsme teda holčičku, nebo i chlapečka, nám to bylo teda jedno, s nějakým handicapem, které by jinak nemělo šanci se dostat jinde do rodiny. Ta holčička to je takové naše sluníčko, máme ji všichni moc rádi, děti si na ní velice zvykli. Chtěli by jsme teda ještě, pokud by to bylo možné, do pěstounské péče ještě jedno dítě. Chtěla bych vzkázat všem, kteří by chtěli do své rodiny přijat dítě, aby neváhali a aby prostě do toho šli."
Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "I když zatím jen přemýšlíte o tom, že by jste se stali pěstouny, náhradními rodiči, neváhejte."

Pokud i vy máte zájem stát se pěstouny, kontaktujte městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí, odbor sociálních věcí, kde vám poskytnou veškeré potřebné informace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy