Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí připravuje dětská hřiště a sportoviště k otevření

Každé hřiště musí projít kontrolou a případně opravit nedostatky, aby bylo bezpečné.

Frýdlant nad Ostravicí se letos, stejně jako každý rok připravuje na otevření dětských hřišť a sportovišť. Těch je na území Frýdlantu a v jeho městských částech hned několik.

Petra Filipová, Odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Právě se nacházíme na dětském hřišti na ulici Bezručova, pro děti máme další hřiště na ulici Harcovská, Pionýrů, nebo Palackého, pak jedno z velmi oblíbených je dopravní hřiště, vedle něj je modulární pumptracková dráha a třeba pro starší děti se nachází u koupaliště tzv. U-rampa, což je skateboardová rampa. Z dalších sportovišť pro širokou veřejnost máme hřiště za ZŠ Komenského a TGM, kde je také například workoutová plocha. Nově máme ve správě hřiště ve farní zahradě, také v Lubně je takový nový herní a sportovní prvek a jedním z loňských úspěšných dokončených projektů je velmi oblíbená lesní stezka Vyhlídka, která se nachází na ulici Ondřejnická."

Otevřít tato hřiště a sportoviště ale není tak jednoduché, každé hřiště se musí před otevřením zkontrolovat a případně opravit nedostatky.

Tomáš Macharáček, Vedoucí pracovník SPORT CLUB s. r. o.: "Město Frýdlant nás oslovilo, jako každoročně, aby jsme po roční hlavní kontrole, která se musí dělat na těchto zařízeních, ať uděláme opravy. Na všech těchto hřištích děláme postupně opravy a zaměřujeme se hlavně na různé nebezpečné věci, jako jsou třeba předřené řetízky na houpačkách a podobně, aby ty hřiště byly bezpečné, protože v momentě, kdy by tam byl nějaký nebezpečný prvek, ty hřiště se nemůžou otevřít."

Termín otevření hřišť a sportovišť bude zveřejněn na webových stránkách města, ale také na facebooku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy