Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce “Ukliďme Frýdlant” se zúčastnil hojný počet dobrovolníků

Černé skládky a nepořádek ve Frýdlantu nad Ostravicí je minulostí.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí poslední dubnový víkend proběhla dobrovolnická úklidová akce s názvem Ukliďme Frýdlant. Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek ve městě.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Město Frýdlant nad Ostravicí se každoročně v rámci Dne Země zapojuje do úklidové akce s názvem Ukliďme Česko, pro letošní rok nazvaný jako Ukliďme Frýdlant a cílem vlastně je, aby lidé samozřejmě přes ty současné velmi striktní koronavirové opatření byly schopni a ochotni vyrazit do přírody, uklidit nějakou část svého okolí, kterou mají rádi, kterou často navštěvují, do které prostě chodí s rodinou na procházky apod. Je to opravdu na té dobrovolnosti těch lidí, našich občanů, aby si každý vybral tu svojí oblíbenou lokalitu."

Pořadatelé, vzhledem k počtu zúčastněných dobrovolníků věří, že se akce Ukliďme Frýdlant stane tradicí.

Kateřina Kaiserová, ředitelka, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí: "Mám velkou radost z toho, že občanům evidentně na tom v jakém městě a v jak čistém městě žijí záleží, takže pevně věřím, že se v tak stejném, ne-li větším počtu sejdeme i příští rok."
anketa: účastníci akce “Ukliďme Frýdlant”: "Dneska jsem přišla proto, protože mám ráda přírodu a chci ji chránit."
anketa: účastníci akce “Ukliďme Frýdlant”: "Já jsem přišla proto, aby to tu bylo hezčí."
Kateřina Kaiserová, ředitelka, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí: "Jsme moc rádi, že si Frýdlanťané vzali tuto akci za svou a rozhodli se své město zkrásnit, to znamená přišli uklízet opravdu v hojném počtu. Já bych chtěla za nás všem, kteří se rozhodli trošičku městu pomoct, poděkovat za to, že opravdu přišli a že ten nepořádek prostě se rozhodli uklidit."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy