Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový dopravní terminál ve Frýdlantu nad Ostravicí je hotový

Vstupní brána do Beskyd - I tak by se dal nazvat dopravní terminál ve Frýdlantu nad Ostravicí, který je momentálně nejmodernějším přestupním místem právě v Beskydech.

Loni na jaře byla zahájena výstavba dopravního terminálu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Práce probíhaly rychleji, než se plánovalo a tak už v dubnu letošního roku bylo hotové dílo předáno slavnostním přestřihnutím pásky.

Bohdan Ježek, vedoucí provozní jednotky STRABAG a.s.: "Stavba se skládá z autobusového stanoviště, přednádražního prostoru ČD a parkoviště pro osobní vozy."
Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Bylo potřeba řešit dopravní situaci ve městě, bezpečnost a parkování, tak jsme přišli s nápadem vytvořit tady dopravní terminál, jde o úpravu prostranství, která je u autobusového a vlakového nádraží, kde vzniklo autobusové nádraží moderní, bezbariérové, s označníky, upravily se chodníky, upravily se komunikace, došlo k výsadbě stromů, keřů a hlavně vznikla další parkovací místa, která jsou tolik potřebná v blízkosti nádraží."

Součástí prací byla i výstavba kanalizace s retenční nádrží pro zachycení dešťových vod, rekonstrukce veřejného osvětlení nebo instalace rychlodobíjecích stanic pro elektromobily.

Tomáš Kotyza , ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Moravskoslezský kraj velice vítá a oceňuje aktivitu města Frýdlantu nad Ostravicí, protože samozřejmě ten přednádražní prostor zasloužil investici tohoto typu. Je to vstupní brána do Beskyd a v tuto chvíli je to opravdu jedno z nejmodernějších jakoby přestupních míst, které v Beskydech máme."

Vybudováním dopravního terminálu vznikl v rámci města Frýdlantu nad Ostravicí komfortní dopravní uzel, který plynule propojuje vlakovou a autobusovou dopravu zajišťující dopravní obslužnost nejen obyvatelům města, ale také turistům kteří přijíždějí za poznáním a krásami Beskyd.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy