Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl turistický závod s tradicí od roku 1993

Jednalo se o Mistrovství Moravskoslezského kraje a turistický oddíl Divočáci z Frýdlantu pravidelně postupuje až na Mistrovství republiky.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se 29. května i přes nepřízeň počasí uskutečnil 1. Turistický závod. Tyto závody mají ve Frýdlantu dlouholetou tradici, pořádá je zde totiž Turistický oddíl mládeže Divočáci už od roku 1993.

Pavla Skotnicová, Asociace TOM, stavitel tratě: "Závod je v podstatě vlastně běžecký a je to pro věkové kategorie od pěti až po úplně seniory. Plní na trati různé dovednostní a vědomostní úkoly."

Jednalo se současně o Mistrovství Moravskoslezského kraje, protože kvůli pandemii koronaviru nemohli proběhnout první dva závody.

Pavla Skotnicová, Asociace TOM, stavitel tratě: "Krajské závody jsou tři do roka, takže jsme ochuzeni o první dva závody, které nebyly a následně to má posloupnost, že se postupuje na Český pohár. My se pravidelně účastníme Mistrovství republiky jako Divočáci. Vlastně mistrovství republiky bylo loni v září v Kraslicích a od nás z Divočáků byla 9-ti členná výprava a přivezli jsme 7 medailí."
Marie Bařinová, bývalá vedoucí turistického oddílu, zakladatelka: "Všichni chtějí aspoň jeden závod nějaký absolvovat, tak třeba jsou tu i z Brna. Závodníků je přes sto, sto deset nebo tak nějak."
anketa: účastníci závodu: "Těším se hrozně na závod, ale mám trošku strach z azimutů."
anketa: účastníci závodu: "Tak já se jako že docela těším, počasí je takové jako bůh ví jaké. To je moje už 7má sezóna, 7mý rok běhám."
anketa: účastníci závodu: "Já jsem tu poprvé. Těším se tady, protože chci tady vyhrát medaili, ať mám pro taťku nějakou radost."
anketa: účastníci závodu: "Já se hodně těším a už je to asi můj nějaký 10tý závod, ale bojím se teda azimutů."
anketa: účastníci závodu: "Já se taky těším, ale je tu plno bláta všude, takže se bojím, že uklouznu."

Naštěstí vše dobře dopadlo a žádný z účastníků závodu nebyl zraněn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy