Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předávání maturitních vysvědčení Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí

Gaudeamus igitur zazněl 9. června v Janáčkově síni. Probíhalo zde předávání maturitních vysvědčení úspěšným absolventům Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí.

Ve středu 9. června se v Janáčkově síni ve Frýdlantu nad Ostravicí konalo slavnostní předávání maturitních vysvědčení Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Předávání maturitních vysvědčení je tradiční akcí našeho města, kdy se snažíme poblahopřát a poděkovat vlastně studentům našeho Gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí za jejich úsilí, za jejich píli, čtyřletou, nebo šestiletou, ať už se jim právě i v tom dalším profesním, nebo osobním životě daří a myslím si, že to je takové pěkné zakončení toho období studentského."

Letošní předávání maturitních vysvědčení bylo jiné, než obvykle. Kvůli opatřením vlády muselo proběhnout bez účasti rodičů, nebo jakéhokoliv doprovodu.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Samozřejmě jsme možná trochu zklamaní, že letos teda bez přítomnosti rodičů díky Covidu, díky vlastně situaci, která je."
Filip Krpec, absolvent Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí: "Tu mám takové naše heslo maturitní “Život je hořký, bohudík,” takže to myslím, že shrnuje celou naší situaci. První vlastně dva a půl roku to bylo super, jak jsme se bavili, pak přišel takový ten nečekaný zlom, kdy jsme nacvičovali na ples, bylo to takové v plném proudu všechno a hodně to jakože zlomilo se. Jak se říká maturitka formalitka, jsem rád, že to většina u nás dala, věřím, že ti co to nedali, tak to dají později. Výška se blíží, jako kolektiv jsme byly dobří, tak doufám, že nám to tak zůstane."
Michaela Čárková, absolventka Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí: "Já mám pocit, že od minulého týdne tak trošku lítám. Já jsem celkem hrotila celou tu maturitu, do toho jsem měla přijímačky ve stejnou dobu, takže stresu bylo celkem dost a teď jsem moc ráda, že to mám za sebou."

Všem absolventům gratulujeme k úspěšnému zakončení studia a přejeme mnoho úspěchů v dalších letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy