Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na farní zahradě ve Frýdlantu nad Ostravicí je pokračování křížové cesty

Pokračováním křížové cesty je Via lucis - Cesta světla. Vyjadřuje události z Ježíšova života po jeho zmrtvýchvstání.

V sobotu 27.listopadu proběhla v kostele svatého Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí děkovná mše svatá. Texty této mše byly poděkováním pánu bohu nejen za částečnou výmalbu kostela, ale hlavně za dokončení nově vzniklé Via lucis - Cesty světla.

Jan Czudek, zástupce biskupa ostravsko-opavské diecéze: "Texty Mše svaté a formulář byl koncipován tak, aby odpovídal té cestě světla, to znamená bylo to z velikonoční doby, setkání Ježíše s Máří Magdalénou, s učedníky, slova svatého Pavla."

Po děkovné mši svaté se všichni přesunuli na farní zahradu, kde proběhlo právě žehnání Cesty světla.

Roman Macura, farář Frýdlantské farnosti: "Jsme ve farní zahradě, kde se realizoval projekt “Cesta světla”, který byl ve spolupráci s Euroregionem Beskydy přeshraniční spoluprací s polskem. Součástí tohoto projektu bylo vytvoření Cesty světla, která měla být z tradičních technologií, které jsou spojené s městem Frýdlant a to je litina a smalt."

Cesta světla zahrnuje celkem 8 obrazů, které vyjadřují události z Ježíšova života po jeho zmrtvýchvstání.

Jan Czudek, zástupce biskupa ostravsko-opavské diecéze: "Tak jak známe možná lépe Křížovou cestu s postupnými zastaveními, tak Cesta světla je takovým pokračováním křížové cesty, toho co se stane po zmrtvýchvstání."

Na tomto projektu se podílela spousta dobrovolníků a lidí, kteří tomu věnovali nejen svůj osobní čas.Tímto jim patří velký dík.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy