Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jednotka SDH Nová Ves se zúčastnila Ankety Dobrovolní Hasiči Roku 2021

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves se umístila v Anketě Dobrovolní Hasiči Roku 2021 na krásném třetím místě.

Letos v říjnu jsme vás informovali, že jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves byla nominována do 11. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku. Slavnostní vyhlášení této ankety proběhlo 16. listopadu v Brně a jednotka z Nové Vsi skončila na krásném třetím místě za oblast sever Moravy.

Radek Kubala, velitel jednotky SDH Nová Ves: "Je to samozřejmě pro nás veliké ocenění. Odvezli jsme si odtama mimojiné 45 000,-Kč, které můžeme použít na vybavení pro tu naší zásahovou činnost. Chtěli by jsme určitě poděkovat všem lidem, kteří pro nás hlasovali."

Do této ankety se Dobrovolní hasiči z Nové Vsi přihlásili se zásahem z roku 2020, kdy vyjížděli k požáru lesního porostu v oblasti Ondřejníku.

Radek Kubala, velitel jednotky SDH Nová Ves: "Tento zásah byl zvláštní v tom, že ten požár propukl v těžko přístupném terénu, ve strmém svahu, zrovna v ten den docela dost foukal vítr, takže ten požár se rychle šířil směr chata Ondřejníček. Do toho ještě jsme museli evakuovat tu chatu. Samozřejmě u toho zásahu jsme nezasahovali sami, pomáhali nám okolní jednotky Sborů dobrovolných hasičů, pomáhala samozřejmě i profesionální jednotka z Frýdku-Místku, takže není ta likvidace toho požáru jenom naší zásluhou, ale samozřejmě dík patří ostatním jednotkám."

Díky své šikovnosti a připravenosti sbírá jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Nové Vsi spoustu pohárů a ocenění. My jim gratulujeme a přejeme aby i další zásahy byly takto povedené.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy