Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl kurz pro zájemce o podnikání

Pro každého, kdo uvažuje o podnikání proběhla v sále Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí akce s názvem Podnikni To! Celá akce se uskutečnila za podpory všech obcí mikroregionu Frýdlantsko - Beskydy.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "My jsme moc rádi, že jsme mohli zahájit první ročník akce s názvem Podnikni To! Jedná se o to, že vlastně lidé, kteří mají nějaký nápad, kteří by rádi začali podnikat, nebo se něčemu věnovali, osamostatnili se a neví, jak na to, tak právě tady by měli získat ty potřebné informace, podněty, ale takovou motivační formou."

Že byl o tyto informace zájem svědčí i fakt, že celý kurz byl plně obsazený.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Ta poptávka byla opravdu nad rámec té maximální kapacity, který ten kurz dovoloval, to je nějakých 26 až maximálně 30 osob tak, aby to nebyla posluchárna o 100 lidech."

Kurz probíhá pět podvečerů a vede ho zkušený podnikatel, který účastníkům předává potřebné informace.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Bude to vedeno takovým stylem, aby dostali i nějakou případnou zpětnou vazbu od podobných lidí, kteří taky nad něčím takovým podobným uvažují, to znamená není to o tom biflování nějakých opravdu vyhlášek, norem a zákonů, ale spíš o tom, jak se motivovat navzájem."
Markéta Menšíková, lektorka kurzu Podnikni To!: "Je to vlastně kurz o tom, jako jak odšpuntovat lidi, dodat jim odhodlání, odvahu něco zkusit. Někteří přišli, že mají už nápad, někteří si třeba nevěří, nebo hledají, co by mohli dělat, takže já jsem tady jako prvotní inspirace a prostě dodat jim spíš odvahu, aby do toho šli."

Ve zkratce řečeno “Za pár týdnů se naučíš to, co se jiní musí učit roky”.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy