Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volnočasové outdoorové centrum Brána Beskyd je otevřeno

Veřejnost má tak možnost trávit svůj volný čas v celoročně otevřeném areálu, kde naleznou spoustu prolézaček, hřišť, ale i kavárnu.

29. dubna proběhlo ve Frýdlantu nad Ostravicí slavnostní otevření volnočasového outdoorového centra pro veřejnost - Brána Beskyd.

Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Před pěti lety vznikla taková myšlenka, jak skloubit prostory, které jsou v centru města, k čemu je využít a jaké najdou uplatnění. Nabízel se nám prostor právě po bývalém kinu, dále pak je to vlastně dětské dopravní hřiště a potom místo, kde v současné době je pumptrack. Jedna z těch částí, tady stojíme na Bráně Beskyd, se podařila zrealizovat, další zřejmě budou pokračovat."

O tom, že výstavba Brány Beskyd slaví úspěch svědčí fakt, že na slavnostní stříhání pásky se přišla podívat spousta lidí a všichni tento krok jen chválí.

Marie Kusá, bývalá starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "No, já si myslím, že je to opravdu něco, co Frýdlant potřeboval, protože je tady spousta malých dětí, které kromě tady toho dopravního hřiště a nějakých malých hřišťátek neměly žádné vyžití, takže je to něco fantastického, je to opravdu něco, co Frýdlantu chybělo."
anketa: účastníci slavnostního otevření Brány Beskyd: "Je to krásné, pro děti úplně krásné vyžití i pro maminky super."
anketa: účastníci slavnostního otevření Brány Beskyd: "Jsem moc spokojená, že něco takového tady ve Frýdlantě je."
anketa: účastníci slavnostního otevření Brány Beskyd: "Je to tu pěkné, hezké, myslím pro děti ideální."

Areál bude celoročně volně přístupný a najdete tady multifunkční budovu s kavárnou, workoutové hřiště, boulderovou stěnu, spousty prolézaček, parkourové hřiště a mnoho dalšího.

Lubomír Baum, parkourový trenér: "Já si myslím, že město Frýdlant nad Ostravicí udělalo skvělý krok, že vybudovalo tohle parkourové hřiště a nejen parkourové hřiště, ale celý tenhle komplex. My jako IMPROVE YOURSELF a škola parkouru to určitě budeme využívat a myslím si, že to přišlo v pravý čas."

Brána Beskyd je vhodná také na pořádání různých sportovních i kulturních akcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy