Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hřišti v Lubně proběhl už 34. ročník Memoriálu Františka Sluky

František Sluka byl bývalý starost SDH Lubno a na jeho počest soutěží mladí hasiči z celého Moravskoslezského kraje v požárním útoku.

Na hřišti v Lubně proběhl už 34. ročník Memoriálu Františka Sluky. Jedná se o soutěž mladých hasičů v požárním útoku a to v kategorii: mini, mladší žáci, starší žáci a dorost.

Vladan Wiej, starosta SDH Lubno: "Jsme velmi rádi, že opět družstva zavítala tady k nám. Máme tady dneska nominováno 70 dětských družstev, což je krásná návštěvnost našeho Lubenského hřiště. František Sluka byl náš starosta, velmi známý starosta SDH z Lubna, který zhruba před 40 lety umřel a na jeho počest organizujeme už 34. ročník tady těchto závodů."

Na lubenském hřišti si v den konání Memoriálu přišli na své jak děti, tak dospělí. Nikdo zde nestrádal hlady ani žízní a pro děti byl po zaslouženém výkonu připraven skákací hrad.

A jak vlastně celá taková soutěž v požárním útoku probíhá?

anketa: soutěžící: "Postavíš se na start a poběžíš celou tu trať, až tam dozadu a potom tou proudnicí budeš stříkat na tam ty terče."

Co byste těmto mladým hasičům popřáli do budoucna?

Olga Němečková, vedoucí SDH Lubno: "Ať se jim pořád takhle krásně daří, jako doteď."
Vladan Wiej, starosta SDH Lubno: "Všem mladým hasičům, ať u toho vydrží, ať přejdou z mladých hasičů v dospělé hasiče a potom třeba i v profíky, profesionální hasiče a pomáhají lidem."
Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail