Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí podporuje začínající podnikatele

Několik lidí se ve Frýdlantě schází v kurzu, který by je měl připravit na soukromé podnikání.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Jmenuje se to Podnikni to a rozhodli jsme se nejenom Frýdlant, ale obce vlastně našeho mikroregionu Frýdlantsko Beskydy tuto aktivitu podpořit. Od května probíhaly kurzy, jimiž prošlo asi 30 účastníků. A z těchto účastníků ti nejvíc vytrvalí, nebo ti, kteří chtějí opravdu nastartovat své podnikání, jsou v takzvaném klubu podnikavců, který právě probíhá. V rámci toho klubu podnikavců už je méně těch účastníků, opravdu jejich 8 až 10 a už se specializují na určité oblasti marketingu, cenotvorby a další záležitosti, které jsou pro jejich podnikání důležité.”


Markéta Menšíková, lektorka: “Sešla se tady skupina lidí opravdu s velmi různorodými nápady a podnikatelskými záměry. Od úklidové firmy, od výkopových prací přes pekaře až po člověka, který se snaží vyvíjet nějakou potravinu pochutinu z brouků. Což je prostě asi budoucnost. Jde o to, že se snaží povzbudit podnikavé lidi, kteří buď už podnikají, nebo mají nějaký nápad, nebo třeba jsou na nějaké křižovatce, jestli se do něčeho pustit či nepustit. Jde spíše o to zmobilizovat tyto aktivní lidi s nápadem, aby fakt do toho šli. Zprostředkovat jim nějaké kontakty, zprostředkovat jim setkání s jinými lidmi, kteří řeší něco podobného. Smyslem je povzbudit je k tomu, aby se do toho pustili a aby jim to dodalo odvahu a sebevědomí.”
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Město rádo podpořilo tuto aktivitu, protože rozvoj podnikání samozřejmě je nám blízký a jsme rádi, že se našlo tolik šikovných a vlastně podnikavých lidí v našem regionu a chtějí začít svoje nápady třeba realizovat. Takže město mělo relativně jednoduchou úlohu v tom a rozhodlo se akci podpořit.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail