Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se přišli bavit do centra Frýdlantu na Burčákové slavnosti s cimbálovkou a Hodinami

Na náměstí v centru Frýdlantu nad Ostravicí se konaly další Burčákové slavnosti, které připravilo místní Kulturní centrum. Vedle burčáku mohli lidé ochutnat několik druhů vína z jihu Moravy a aktivně se účastnit i degustace s odborným výkladem.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Letos probíhá 2. ročník Burčákových slavností, teprve druhý, protože dva roky víceméně díky covidu realizované nebyly. To znamená, že se s touto tradicí započalo v roce 2019 a letos jsme si říkali, že by bylo dobré v tradici pokračovat. Máme tady několik stánků s burčákem z jižní Moravy a několik atrakcí pro děti a samozřejmě nějaké povídání o víně, aby se lidé dozvěděli něco víc, než jen ochutnali.”


Anketa: “Přijeli jsme z Ostravy se podívat do Frýdlantu a burčák určitě chutná. Do vína asi nepůjdeme, my raději pivo.”

Součástí Burčákových slavností byl i doprovodný hudební program.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Co se týče programu, tak hlavní vystoupení přijde ve 20 hodin a bude to skupina Hodiny, kterou jistě každý zná z rádií. Možná ne podle tváří, ale písničkami určitě ano. A samozřejmě k vínu patří cimbálovka, takže celý den probíhají vystoupení místní cimbálovky, takže určitě milovníci vína i cimbálovky si přijdou na své.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy