Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí probíhá 10. semestr Virtuální univerzity třetího věku

Senioři z Frýdlantu nad Ostravicí si oblíbili univerzitu třetího věku.

6. února letošního roku proběhlo v kinosále Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí oficiální zahájení desátého semestru Virtuální univerzity třetího věku.

Alena Vavříková, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí: "Virtuální univerzitu třetího věku organizujeme v našem Kulturním centru od roku 2018, kdy se Kulturní centrum stalo konzultačním střediskem. Garantem programu je Česká zemědělská univerzita v Praze. Systém výuky je založen na předem natočených přednáškách s Vysokoškolskými lektory a my je promítáme v našem kinosále studentům."

Každý semestr obsahuje 6 vyučovacích videopřednášek a o tom, že je Univerzita třetího věku čím dál oblíbenější svědčí fakt, že v roce 2018 začal první semestr s 15 studenty. Nyní má univerzita okolo 45 studentů.

anketa: studenti univerzity třetího věku: "No, mám hodně volného času, jako důchodce a chci ještě na sobě trošku pracovat, rozvíjet se, získat ještě větší přehled, než mám. Přinese mi to to, nebo už přineslo, že jsem poznala nové lidi."
anketa: studenti univerzity třetího věku: "Rozhodl jsem se studovat z toho důvodu, ať si zaplním nějak smysluplně čas, kterého mám teďka trošičku víc, než jsem pracoval. A hlavně potkávám se tady s různýma lidma, které mají podobné starosti a radosti, tak jako já a cítím se tady fajn."
anketa: studenti univerzity třetího věku: "Člověk by měl mít trošku přehled a myslím si, že je třeba cvičit trošku mozek. Dobré to je, dobrý pocit, že to člověk zvládnul, že přece jenom ještě nepatřím do starého železa, no a je to dobré."

Tématem 10 semestru jsou Rituály evropských královských rodů. Univerzita třetího věku není ale jen o přednáškách, součástí jsou také mimoškolní aktivity, například exkurze, kurzy smaltování, vernisáže, výstavy, apod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy