Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantě zahájili otužilci sezonu už v létě, aby začátečníci neutrpěli teplotní šok

Frýdlant nad Ostravicí |

Překvapivě za krásného letního dne se ve Frýdlantě u jezu na řece Ostravici sešli otužilci, kteří společně zahájili novou sezonu. Šanci začít s otužováním měli především začátečníci, které by opravdu studená voda mohla od koupání odradit.

Otužilecká akce konaná na sklonku léta se setkala s velkým úspěchem. Společně s místními se účastnili také otužilci z blízkého i vzdálenějšího okolí. Do vody s osvěžující teplotou 17 stupňů se bez větších potíží ponořily i děti.

Ondra Neděla, otužilec: “Já jsem přijel z Orlové s taťkou, mamkou a sestrou. Už jsem se byl otužovat v Čeladné, ale nevím, jestli se budu otužovat i v zimě.”
Pavel Jiřík, zakladatel spolku Beskydský ledoborec: “Zahajujeme druhou otužileckou sezonu, kdy právě začínáme už tak brzo, protože začátečníci se někdy bojí a mají strach právě ochutnávat benefity ledové vody. Tak právě proto začínáme tak brzy, aby ti nováčci si mohli ochutnat sílu té přírody, té vody. Děláme to tady už druhým rokem, amatérský sportovní klub Beskydský ledoborec a scházíme se každou neděli v 10 hodin tady na tomto místě, kde vlastně lidi provádíme nějakou dechovou a pohybovou přípravou a potom jdeme směle do vody a užíváme si to a je to velká zábava, sranda. Děláme to pro zdraví, děláme to proto, že nás to baví. A je to populární a chceme to přiblížit lidem z Frýdlantu a okolí."
Petr Paseka, otužilec, Beskydský ledoborec: “Otužování se věnuju přes tři roky a dovedly mě k tomu nějaké zdravotní problémy. A dneska přesto, že nám počasí vyloženě nepřeje, pro nás otužilce, tak jsme se tady sešli, abychom zahájili sezonu. Ale jinak se budeme v podstatě těšit na všechny, kteří přijdou přes celou zimu, protože chodíme do vody i když je -10 a díky dechovým technikám jsme schopni do té vody vlézt a vylézt tak, abychom se cítili fakt skvěle."

Začátečníci se na akci dozvěděli, jak s otužováním začít bez zbytečných traumatizujících pocitů.

Pavel Jiřík, zakladatel spolku Beskydský ledoborec: “Jak začít? No je to jednoduché, překonat vlastní strach, protože mnoho lidí má pocit, že ledová voda je něco nepříjemného. Já jsem to taky takhle začátku měl, ale pak jsem chodil do Frýdku-Místku k Otakarovi Zemkovi. To je takový frýdecko-místecký guru, co se týče otužování. A ten mi ukazoval, jak pracovat s psychikou, jak s tělem a my se tady vlastně od něj učíme a jsme kamarádi, spolupracujeme a je to jednoduché. Stačí přijít, my toho člověka přijmeme, ukážeme mu, jak se rozdýchat, jak se rozcvičit, jak potom následně ponor zvládnout, jak se chovat v ledové vodě. Děláme to proto, že když někdo chodí sám, tak může být jakoby nebezpečí toho, že může přijít nějaké utonutí nebo ztráta vědomí. Takže takhle se tady navzájem hlídáme a podporujeme. Někdy to mám i já, že je to těžké se dokopat do ledové vody, vystoupit z komfortní zóny, tak ta lavinová těch lidí vás vždycky strhne."
Nahlásit chybu


K tématu

Otužilci Frýdek-Místek zahájili sezónu, přidat se k nim může každý

5. října 2023 16:14 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Do vody jdou za každého počasí a naplánovaná setkání nikdy neruší. Otužilci Frýdek-Místek jsou největší skupina v České republice. Nyní oficiálně zahájili otužileckou sezónu. Scházet se budou pravidelně a rádi mezi sebou přivítají i nové členy, kterým ochotně se vším poradí.

Na bruntálském Kobylím rybníce se na Boží hod opět sešli otužilci, letos jich bylo přes 20

1. ledna 2024 17:19 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntálský krystalek je již tradiční povánoční akcí otužilců. Na Kobylím rybníce v centru města se jich letos sešlo rna 17. ročníku rekordních dvaadvacet. Vyzkoušet si plavání v chladné vodě přijeli otužilci z celého regionu. Největší účast měla jako každoročně skupina ze Staré Vsi.

Otužilci plavali v ledové vodě Žermanické přehrady Mikulášskou štafetu

10. prosince 2023 11:35 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Příchod zimy a venkovní teploty kolem 0 potěšily příznivce otužování. Vedle pravidelných společných tréninků pořádají také různé akce. Jedna taková se konala v sobotu na přehradní nádrži Žermanice.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Ve Frýdlantě zahájili otužilci sezonu už v létě, aby začátečníci neutrpěli teplotní šok
Vydáno 12. září 2023 21:17, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák
Překvapivě za krásného letního dne se ve Frýdlantě u jezu na řece Ostravici sešli otužilci, kteří společně zahájili novou sezonu. Šanci začít s otužováním měli především začátečníci, které by opravdu studená voda mohla od koupání odradit.

Otužilecká akce konaná na sklonku léta se setkala s velkým úspěchem. Společně s místními se účastnili také otužilci z blízkého i vzdálenějšího okolí. Do vody s osvěžující teplotou 17 stupňů se bez větších potíží ponořily i děti.

Ondra Neděla, otužilec: “Já jsem přijel z Orlové s taťkou, mamkou a sestrou. Už jsem se byl otužovat v Čeladné, ale nevím, jestli se budu otužovat i v zimě.”
Pavel Jiřík, zakladatel spolku Beskydský ledoborec: “Zahajujeme druhou otužileckou sezonu, kdy právě začínáme už tak brzo, protože začátečníci se někdy bojí a mají strach právě ochutnávat benefity ledové vody. Tak právě proto začínáme tak brzy, aby ti nováčci si mohli ochutnat sílu té přírody, té vody. Děláme to tady už druhým rokem, amatérský sportovní klub Beskydský ledoborec a scházíme se každou neděli v 10 hodin tady na tomto místě, kde vlastně lidi provádíme nějakou dechovou a pohybovou přípravou a potom jdeme směle do vody a užíváme si to a je to velká zábava, sranda. Děláme to pro zdraví, děláme to proto, že nás to baví. A je to populární a chceme to přiblížit lidem z Frýdlantu a okolí."
Petr Paseka, otužilec, Beskydský ledoborec: “Otužování se věnuju přes tři roky a dovedly mě k tomu nějaké zdravotní problémy. A dneska přesto, že nám počasí vyloženě nepřeje, pro nás otužilce, tak jsme se tady sešli, abychom zahájili sezonu. Ale jinak se budeme v podstatě těšit na všechny, kteří přijdou přes celou zimu, protože chodíme do vody i když je -10 a díky dechovým technikám jsme schopni do té vody vlézt a vylézt tak, abychom se cítili fakt skvěle."

Začátečníci se na akci dozvěděli, jak s otužováním začít bez zbytečných traumatizujících pocitů.

Pavel Jiřík, zakladatel spolku Beskydský ledoborec: “Jak začít? No je to jednoduché, překonat vlastní strach, protože mnoho lidí má pocit, že ledová voda je něco nepříjemného. Já jsem to taky takhle začátku měl, ale pak jsem chodil do Frýdku-Místku k Otakarovi Zemkovi. To je takový frýdecko-místecký guru, co se týče otužování. A ten mi ukazoval, jak pracovat s psychikou, jak s tělem a my se tady vlastně od něj učíme a jsme kamarádi, spolupracujeme a je to jednoduché. Stačí přijít, my toho člověka přijmeme, ukážeme mu, jak se rozdýchat, jak se rozcvičit, jak potom následně ponor zvládnout, jak se chovat v ledové vodě. Děláme to proto, že když někdo chodí sám, tak může být jakoby nebezpečí toho, že může přijít nějaké utonutí nebo ztráta vědomí. Takže takhle se tady navzájem hlídáme a podporujeme. Někdy to mám i já, že je to těžké se dokopat do ledové vody, vystoupit z komfortní zóny, tak ta lavinová těch lidí vás vždycky strhne."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydlant-nad-ostravici/11000039086/ve-frydlante-zahajili-otuzilci-sezonu-uz-v-lete-aby-zacatecnici-neutrpeli-teplotni-sok