Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově dokončují opravu chodníku s novou cyklostezkou a chystají stavbu dalšího úseku trasy pro cyklisty

  • Jablunkov,

Mnohem bezpečněji se budou moci pohybovat po Jablunkově cyklisté. Město tam totiž právě dokončuje opravu chodníku, který je zároveň i cyklostezkou. Ta je součástí budované regionální trasy.

Poslední dokončovací práce probíhají v těchto dnech na chodníku podél ulice Alej míru. Město tam nechalo chodník celý opravit a jeho součástí je nyní i cyklostezka. Úsek o délce 800 metrů by měl být dokončen a předán k užívání do konce března.

“Stojíme teď cyklostezce, která vede od sanatoria po centrum Jablunkova. Je to část cyklostezky, na kterou jsme dostali dotace z česko-slovenské spolupráce s obcí Staškov. Do budoucna chceme propojit oba prameny řek, které mají u nás ve městě soutok. Je to řeka Lomná a Olza,” řekl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi (KDU-ČSL). 

Už na jaře se začnou stavět další úseky budované regionální cyklostezky. Ta by ve finále měla mít délku až 50 kilometrů. 

“V dubnu začnou práce na cyklostezce přes Sdružení obcí Jablunkovska. Dostali jsme na to dotace z Místní akční skupiny Jablunkovsko. Dostali jsme dotaci kolem 5 milionů a Moravskoslezský kraj nám dá dotaci 1,2 milionu,” dodal starosta. 

Oddělení cyklistické dopravy od automobilové vítají také občané, podle kterých by se měli chodci i cyklisté na nových stezkách cítit bezpečněji. 

“Je to dobré, že tady udělali cyklostezku. Ta silnice je hodně frekventovaná. A ten původní chodník, to byla katastrofa,” hodnotila obyvatelka Jablunkova.

Stavbu dalších nových úseků regionální cyklostezky budeme dále sledovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail