Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo školáků jsou ve třídách dělníci. ZŠ v Jablunkově bude mít nové multimediální učebny

  • Jablunkov,

Školy jsou v době koronavirové pandemie sice bez žáků, přesto v některých panuje čilý ruch. Například v Jablunkově přestavují dvě třídy tamní základní školy na multimediální učebny. Žákům budou sloužit od nového školního roku.

Základní škola v Jablunkově prochází průběžnou modernizací. V těchto dnech se dvě třídy mění v moderní učebny multimediální integrované výuky. 

“Naše škola ve spolupráci se zřizovatelem městem Jablunkov realizuje projekt s názvem Modernizace prostor pro multimediální integrovanou výuku v Základní škole v Jablunkově.  Tento projekt má za cíl vybudovat dvě zcela nové odborné učebny, jejichž využitím mají možnost se naši pedagogové zapojit do výuky žáků moderní IT technologie. Předpokládáme, že učebny budou sloužit nejen žákům prvního a druhého stupně základní školy, ale rovněž počítáme s využitím učebny i v rámci zájmového vzdělávání ve školní družině a mimoškolní výchovy ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Jablunkově. Tím, hlavním, co se týká realizace projektu, jsou stavební úpravy dvou původních učeben, kde má dojít opravám omítek a maleb. Dáváme nové rozvody elektroinstalaci, provádí se akustické úpravy učeben a co se týká ještě součástí všech stavebních prací, je i rekonstrukce sociálního zařízení pro imobilní žáky a zaměstnance školy. V další fázi projektu budeme učebny vybavovat novým nábytkem a kompletní moderní IT technologií, jako například novými pracovními stanicemi pro žáky a pedagogy, tablety, interaktivními tabulemi a dataprojektory," řekl ředitel ZŠ Jablunkov Pavel Kantor.

Nové učebny přijdou na necelých 10 milionů korun.

"Náklady projektu činí devět a půl milionu korun, přičemž hlavním zdrojem financování projektu je Evropský fond pro regionální rozvoj a další finance využijeme ze státního rozpočtu a rozpočtu města Jablunkova. Rád bych ocenil možnost čerpání finančních dotací z evropských peněz a zároveň bych velmi ocenil spolupráci a podporu našeho zřizovatele města Jablunkova,” dodal ředitel ZŠ Jablunkov Pavel Kantor. 

Multimediální učebny využijí školáci i při pobytu v družině. 

“Je dobře že město podporuje moderní vyučování. Nové a atraktivní prostředí multimediální učebny bude pro žáky velkým přínosem a všichni doufáme, že bude některé inspirovat ke zlepšení školních výsledků v různých předmětech. V dnešní době je nezbytná tato modernizace. Pokrok nezastavíme. Já jako vychovatelka školní družiny vidím na dětech, že jsou zručnější čím dál víc právě v oblasti moderní technologie a proto je jim třeba umožnit se nadále rozvíjet. Věřím, že i v družině můžeme příjemně strávit čas v multimediální učebně, která bude pro naše děti, pro naše pedagogy i pro nás všechny přínosem,” dodala vedoucí vychovatelka školní družiny Eva Gawlasová. 

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail