Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě ložiska koronavirové nákazy v Jablunkově jsou podchycená. Město covid neochromí

  • Jablunkov,

Hned dvě ložiska nákazy řeší hygienici v Jablunkově. Nákaza se rozšířila mezi členy pěveckého souboru, který byl vystupovat v Polsku. V izolaci je kvůli koronaviru také klášter sloužící jako hospic.

Koronavirová nákaza postihla také nejvýchodnější město republiky. V Jablunkově jsou nyní dvě ohniska, kde covid propukl. Více než 20 nakažených pochází z pěveckého sboru Gorol, který pobýval v nedaleké polské Wisle. Dalších více než 60 nakažených je v jablunkovském klášteře, který ve městě působí jako hospic.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Přestože v současné době ve městě registrujeme dvě ohniska nákazy covidem, tak jsem moc rád za to, že všichni k tomu přistupují zodpovědně. Sociální zařízení šlo úplně do karantény, takže se vůbec nestýká s okolím. Co se týká pěveckého souboru, tak všichni šli zodpovědně do karantény, chodí na odběry, rodinní příslušníci byli všichni na kontrole.”
Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: “Obě místa v Jablunkově, ať už pěvecký sbor Gorol, tak Dům svaté Alžběty, máme pod kontrolou. Probíhají epidemiologická šetření, takzvané první a druhé hovory. Naši pracovníci se věnují situaci na místě.”

Jablunkovská radnice je v kontaktu s hygieniky a přijímá preventivní opatření.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Jsme v kontaktu s hygienickou stanicí. Mají velký zájem a i když je ta situace velmi kritická, že ji zvládají dobře. Město Jablunkov dělá nějaká opatření s tím, že má zásoby roušek a respirátorů, chceme dezinfikovat některé prostory. Chod města je bezproblémový, protože všichni k tomu přistupují zodpovědně, nechodí mezi lidi, takže si myslím, že to ohnisko, které bylo vytvořeno na nějaké akci, tak je to vymazáno postupně se z toho dostáváme.”

Jablunkovští věří, že se nákazu podaří úspěšně zdolat v obou ohniscích.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků