Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Jablunkově natíral střechu a najednou mu podjel žebřík, po pádu se těžce zranil

  • Jablunkov,

Ve středu zasahovali záchranáři u dalšího vážného zranění po pádu z výšky. Pětadvacetiletému muži v Jablunkově podjel při natírání střechy žebřík. Po pádu ho s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník.

Natíral střechu a najednou mu podjel žebřík. Pětadvacetiletý muž z Jablunkova poté spadl z několikametrové výšky a těžce se zranil. Událost byla záchranářům ohlášena ve středu před sedmnáctou hodinou. Na pomoc okamžitě vyjela sanitka a vzlétl i vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V době zásahu posádek ZZS byl muž při vědomí, jevil však známky poranění mozku. Zasahující lékař u něj dále zjistil zranění v oblasti páteře, horní a dolní končetiny. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do celotělové podtlakové matrace, posádky zahájily podávání léků a infusních roztoků."

Po nezbytném ošetření ho vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. U podobné události zasahovali záchranáři i v pondělí po třinácté hodině. V Doubravě na Karvinsku spadl 74letý muž ze střechy domu, z výšky sedmi metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž byl po pádu v bezvědomí, svědek události u něj před příjezdem záchranářů prováděl nepřímou srdeční masáž. Zasahující lékař ZZS zjistil, že pacient utrpěl mnohočetná poranění a je v přímém ohrožení života. Nezbytné bylo zajištění jeho dýchacích cest intubací a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři zahájili podávání léků a muže uložili do podtlakové matrace."

I tohoto seniora přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy