Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž v Jablunkově natíral střechu a najednou mu podjel žebřík, po pádu se těžce zranil

  • Jablunkov,

Ve středu zasahovali záchranáři u dalšího vážného zranění po pádu z výšky. Pětadvacetiletému muži v Jablunkově podjel při natírání střechy žebřík. Po pádu ho s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník.

Natíral střechu a najednou mu podjel žebřík. Pětadvacetiletý muž z Jablunkova poté spadl z několikametrové výšky a těžce se zranil. Událost byla záchranářům ohlášena ve středu před sedmnáctou hodinou. Na pomoc okamžitě vyjela sanitka a vzlétl i vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V době zásahu posádek ZZS byl muž při vědomí, jevil však známky poranění mozku. Zasahující lékař u něj dále zjistil zranění v oblasti páteře, horní a dolní končetiny. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do celotělové podtlakové matrace, posádky zahájily podávání léků a infusních roztoků."

Po nezbytném ošetření ho vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava. U podobné události zasahovali záchranáři i v pondělí po třinácté hodině. V Doubravě na Karvinsku spadl 74letý muž ze střechy domu, z výšky sedmi metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž byl po pádu v bezvědomí, svědek události u něj před příjezdem záchranářů prováděl nepřímou srdeční masáž. Zasahující lékař ZZS zjistil, že pacient utrpěl mnohočetná poranění a je v přímém ohrožení života. Nezbytné bylo zajištění jeho dýchacích cest intubací a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři zahájili podávání léků a muže uložili do podtlakové matrace."

I tohoto seniora přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

21.09. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Ski Park Grůň z.s.- Staré Hamry
Staré Hamry
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků