Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklista přeletěl v lese u Komorní Lhotky přes řidítka, ztratil vědomí a těžce se zranil

Vážně zraněnému cyklistovi ve středním věku pomáhali v úterý podvečer členové horské služby i letečtí záchranáři. Při sjezdu nerovné lesní cesty u Komorní Lhotky přeletěl přes řídítka, při dopadu se těžce zranil a upadl do bezvědomí.

O pomoc zavolala cyklistova manželka. Muž podle ní po pádu postupně nabíral vědomí. Dispečink záchranářů na místo okamžitě povolal nejbližší členy horské služby, sanitku a také vyslal na místo vrtulník z Ostravy. 

Marcel Svoboda, zasahující člen Horské služby Beskydy: "Vyrazili jsme z našich stanic na Javorovém a ve Frýdlantu nad Ostravicí s vědomím, že se jedná o vcelku špatně přístupné místo. Nakonec se nám ale terénním vozem podařilo dojet přímo ke zraněnému, který už byl při vědomí a komunikoval."

Cyklista byl pádem potlučený, ale jako nejzávažnější zranění se podle všech příznaků a silných bolestí jevil těžký úraz v oblasti pánve. 

Marcel Svoboda, zasahující člen Horské služby Beskydy: "Nasadil jsem mu krční límec a zafixoval do vakuové matrace. Kolega zatím přivezl posádku sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci. Ti si pacienta převzali a pokračovali v ošetření."

Mezitím dorazil i vrtulník, přímo na místě ale kvůli nepřístupnému terénu nemohl přistát. Horská služba se proto s pilotem domluvila, že pacienta přepraví na nejbližší místo přistání.

Marcel Svoboda, zasahující člen Horské služby Beskydy: "Dosedl na louku cca 2 km vzdálenou. My jsme poté muže šetrně k vrtulníku dovezli a ten s ním zamířil do nemocničního zařízení. Koordinace záchranných složek byla v tomto případě opět perfektní."

Jak přesně se vážná nehoda stala si cyklista vůbec nepamatuje.

Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy: "Faktem ale je, že v současném velmi horkém počasí dochází k únavě celkem rychle. Proto doporučuji všem cyklistům, aby neriskovali a volili délku výletu podle svých momentálních schopností."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy