Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravu v centru Jablunkova citelně omezí plánovaná demolice starého a stavba nového mostu

  • Jablunkov,

Velké dopravní komplikace čekají centrum Jablunkova. Připravuje se tam demolice silničního mostu přes řeku Olši, který je v havarijním stavu. Než řeku překlene nový most, bude veškerá doprava vedena po dlouhých objízdných trasách.

Most v centru Jablunkova je součástí velmi frekventované Nádražní ulice. Demolice a stavba nového mostu omezí dopravu v centru města natolik citelně, že už teď se jedná o tom, jak situaci zvládnout.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “V současné době řešíme s Moravskoslezským krajem opravu mostu, který byl postaven v roce 1970. Je už docela v chatrném stavu, obnažena je už i armatura a je třeba ho v nejbližší době rekonstruovat.”
Miroslava Chlebounová, mluvčí MSK: "Je to náročná stavba. Náklady na ni se budou pohybovat mezi 35 až 40 miliony korun. Zahájení stavby závisí na tom, kdy bude dokončena projektová dokumentace a na délce stavebního řízení. S ohledem na neutěšený stav mostu udělá Správa silnic MSK, která má stavbu na starosti, maximum pro to, aby rekonstrukci zahájila v co možná nejkratším čase."

Město se sice snažilo, aby po dobu stavby byl vedle postaven provizorní most, nakonec však bude přes řeku vybudována jen lávka pro pěší. Všechna ostatní doprava bude vedena po delších objízdných trasách.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Oprava bude probíhat tak, že most bude zcela stržen. Nový bude vypadat tak, že tam bude ocelová předpjatá konstrukce, nebude tam středový pilíř, aby nedocházelo k destrukcím při povodních.”

Stavba mostu výrazně ovlivní dopravu v centru města. Objízdné trasy jsou dlouhé a budou po nich vedeny i autobusové spoje.

Jablunkovští se paradoxně snaží stavbu nového mostu oddálit. V jeho blízkosti totiž nyní staví dopravní terminál a obávají se důsledků souběhu obou staveb.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Rekonstrukce mostu nemůže být zahájena dříve, než my zkolaudujeme dopravní terminál, protože my musíme vyúčtovat do poloviny roku 2022, aby nám přišly do rozpočtu dotační peníze.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry