Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letecké spojení Ostravy s Varšavou a Prahou bude dočasně přerušeno

Pandemie koronaviru nepřeje létání. Letiště Ostrava se proto dohodlo s polským dopravcem LOT na přerušení leteckého spojení Ostravy s Varšavou a Prahou, které zajišťovala jedna linka. O obnovení se bude jednat v červnu. Ostravské letiště se zároveň připravuje na další mezinárodní lety i pravidelné charterové lety do turistických destinací.

Přechod na letní letový řád bude pro ostravské letiště znamenat řadu změn. Mají se obnovit lety do Londýna, měla by také začít létat nová linka do Kyjeva, ale zároveň dojde od 28. března k přerušení letů do Varšavy.

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MSK pro dopravu: "Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku."

Zároveň s přerušením linky do Varšavy dojde také k ukončení provozu vnitrostátních letů do Prahy. Poslední spoj na této trase odletí 27.března.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava: "Další změnou, související s epidemiologickou situací, je posun termínu obnovení linky do Londýna z 30. března na 1. května. Pokud dojde ke zlepšení pandemické situace, kromě linky do Londýna bude 26.4. zahájeno letecké spojení s Kyjevem se společností SkyUp Airlines. Zároveň letecká společnost Smartwings spustí letní charterové lety do Egypta, ke kterým se koncem května přidá dalších 15 letních destinací. V souvislosti s tím jednáme o zavedení covid centra na ostravském letišti, kde cestující budou mít možnost otestovat se před svým odletem nebo po příletu."

Na ostravském letišti je vše připraveno pro bezpečné odbavení cestujících. Nadále jsou v platnosti všechny protiepidemiolgoická opatření a postupy, které snižují možnost nákazy na minimum.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy