Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mostech u Jablunkova hořel návěs kamionu s tepelnou izolací, doprava na I/11 se zastavila

  • Jablunkov,

Požár návěsu kamionu, který vezl tepelné izolace, ve středu 18. května 2022 dopoledne zaměstnal hasiče v Mostech u Jablunkova. Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely vznikla předběžně odhadnutá škoda asi 950 tisíc korun. Příčinou požáru byla závada na brzdové soustavě.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu ráno krátce před devátou hodinou. Do Mostů u Jablunkova vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec, Nošovice a Ostrava-Zábřeh, odkud byl mj. dovezen nakladač Bobcat (na vykládání palet), společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Mosty u Jablunkova a Jablunkov." 

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu velmi rychle, už za šest minut od příjezdu. Povedlo se jim rovněž odpojit od návěsu a odvézt tahač, poté další tři hodiny dohašovali s vyskladněním velké části nákladu. Při požáru se nikdo nezranil.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Dnes dopoledne došlo k zahoření návěsu nákladního vozidla na silnici I/11 na 343. km směr Čadca. Silnice byla v obou směrech zprovozněna, ovšem pouze jedním jízdním pruhem v každém směru. Jízdní pruh ve směru od slovenských hranic stále blokuje poškozené nákladní vozidlo, proto apelujeme na řidiče, aby místem projížděli se zvýšenou opatrností a respektovali pokyny policistů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy