Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

JACKi pořádalo tradiční Jablunkovské dvorky, které zvelebují město

  • Jablunkov,

V Jablunkově se v těchto dnech konají akce a workshopy, které pomohou zvelebit město, vytvoří odpočinková místa a lidé si mohou vyzkoušet práci s různými materiály.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Letos máme 5. edici Jablunkovských dvorků. Přizvali jsme naše řemeslníky, paní Agátku Valalíkovou, Honzu Valalíka a Jirku Cieslara, kteří pracují s tématem zkrášlení veřejného prostranství tady u nás pod kaštany. V rámci řezbářského sympozia vzniknou odpočinkové lavičky, vzniknou ozdobné prvky, ve kterých budou umístěny květiny. No a necháme se překvapit, co ještě vykouzlí.”

Agata Valalíková, umělecká řezbářka: “Pokud se jedná o Jablunkovské dvorky, tak se řeže na zadané téma. Vždycky se domluvíme. Nikdo mezi sebou nesoutěží. Momentálně vyřezáváme posezení u vody, u Lomňanky, aby si lidé mohli kde sednout, odpočinout a protože se jedná o Jablunkov, tak motivy jsou spojeny s jablíčky. Bude to všechno o jablíčkách, o ježcích, o posezení, o krásném koukání na přírodu.”

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Měli jsme tady i workshopy pro děti. Zkrášlily tady venkovní schodiště, kam umístily rovněž text písně Za Jablunkovem 7 mil, která je typická pro tady tento region Jablunkovska. Plus si to ozdobily dle svého uvážení. Dále probíhají workshopy s pryskyřicí. Paní Krystyna Foltová pracuje s živými květinkami a umělou pryskyřicí, takže dámy si mohou vyrobit šperky, brožky a přívěsky.”

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail