Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci soutěžili o Jablunkovský džbánek zpracováním pověstí z Těšínska

  • Jablunkov,

Nejrůznější pověsti z Těšínska byly motivem soutěže pro školáky o Jablunkovský džbánek. Menší děti příběhy ztvárnily výtvarně a ty starší formou literárního díla.

Výsledky soutěže, kterou pořádalo Muzeum Těšínska, byly slavnostně vyhlášeny ve velkém sále jablunkovské radnice.

Lenka Ježová Bichlerová, mluvčí Muzea Těšínska: “Letos se jedná již o 20. ročník a tématem soutěže jsou pověsti na Těšínsku. Bylo jenom na dětech, které použijí. Mohla to být pověst o založení města Těšína, mohla to být pověst o čertech na Gírové. Soutěž se skládá ze dvou částí. Z literární soutěže pro druhý stupeň a soutěže pro děti prvního stupně. Porota byla složena z odborných pracovníků Muzea Těšínska, zástupců města Jablunkova, kronikářky města Jablunkova a dalších. Mezi oceněnými je 23 dětí, které obdrží ceny jak od města Jablunkova tak od Muzea Těšínská, plus deskové hry.”
Andrea Franková, učitelka ZŠ Jablunkov: “My jsme ze Základní školy Jablunkov. Zúčastnili jsme se jak výtvarné soutěže, tak té literární části. Ve výtvarné soutěži se umístila naše Anetka Kučerová a Nela Paduchová. A také tady vystoupíme s kulturním programem “po našimu” Za Jablunkovem sedm mil.”

Novinkou od tohoto ročníku je udělování putovního keramického džbánku. Obdrží ho škola, která ve výtvarné části získá nejvíce ocenění. Džbánek vyrobila jablunkovská keramička Ivona Davidová a prvním držitelem je ZŠ v Bukovci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail