Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Patnáctiletý motocyklový závodník Matěj Škuta zazářil na MČR v Enduro Open

  • Palkovice,

V Palkovicích se uskutečnilo Mistrovství České republiky v motocyklových závodech Enduro Open. Velkým překvapením byl teprve patnáctiletý jezdec Matěj Škuta, který doslova šlapal na paty zkušenému několikanásobnému mistru Evropy Vítu Kuklíkovi.

Palkovice se staly dějištěm Mistrovství ČR V Enduru Open Federace Cams. Tuto příležitost si nenechalo ujít zhruba dvě stě závodníků z celé republiky i sousedního Polska.

"Na jezdce čeká 16 km jízdy v terénu a na měřených zkouškách jedou výjezdy, sjezdy, pak Enduro test, což je měřený úsek, který má 4 km, celý je v lese a následně cross test, který je tady na louce, kde je to spíš o zatáčkách a umělých překážkách," popsal závody Jiří Kučera, předseda divize Enduro Cams a předseda jury.

Závodníci byli rozděleni do kategorií výkonnostních a věkových. Jel se i seriálový pohár Cams a prostor dostaly i hobby kategorie v rámci závodu o pohár starosty Palkovic. Diváci mohli sledovat jízdu špičkových jezdců.

"je tady například několikanásobný mistr ČR a Evropy Vít Kuklík, Martin Volný, Miloš Škuta," vyjmenoval Kučera.

"Mně osobně se jede dobře, ale udělal jsem spoustu chyb, protože ta trať je náročná, hlavně ve zdraví a nepadat," řekl Vít Kuklík, 20× mistr ČR enduro, 3× mistr Evropy, Vítěz ISDE 2006.

Závod si nenechal ujít ani patnáctiletý Matěj Škuta,vycházející naděje českého a snad i světového endura. Ten zkušenému Kuklíkovi doslova šlapal na paty

"Zatím to jde, s Víťou se tam taháme, tam je to rychlé, tady zamotané, takže baví mě to," řekl Škuta.

Uspět zkoušel i Radim Bilas, který vyhrál MČR v enduru před dvěma roky. Ten se také podílel na přípravě těchto závodů a samotné tratě.

Na stupni vítězů se pak vystřídali všichni úspěšní závodníci jednotlivých kategorií, absolutním vítězem se stal Vít Kuklík, nadějný Matěj Škuta skončil druhý.
AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 17 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků