Patnáctiletý motocyklový závodník Matěj Škuta zazářil na MČR v Enduro Open

  • 12:58,
  • Palkovice,

V Palkovicích se uskutečnilo Mistrovství České republiky v motocyklových závodech Enduro Open. Velkým překvapením byl teprve patnáctiletý jezdec Matěj Škuta, který doslova šlapal na paty zkušenému několikanásobnému mistru Evropy Vítu Kuklíkovi.

Palkovice se staly dějištěm Mistrovství ČR V Enduru Open Federace Cams. Tuto příležitost si nenechalo ujít zhruba dvě stě závodníků z celé republiky i sousedního Polska.

"Na jezdce čeká 16 km jízdy v terénu a na měřených zkouškách jedou výjezdy, sjezdy, pak Enduro test, což je měřený úsek, který má 4 km, celý je v lese a následně cross test, který je tady na louce, kde je to spíš o zatáčkách a umělých překážkách," popsal závody Jiří Kučera, předseda divize Enduro Cams a předseda jury.

Závodníci byli rozděleni do kategorií výkonnostních a věkových. Jel se i seriálový pohár Cams a prostor dostaly i hobby kategorie v rámci závodu o pohár starosty Palkovic. Diváci mohli sledovat jízdu špičkových jezdců.

"je tady například několikanásobný mistr ČR a Evropy Vít Kuklík, Martin Volný, Miloš Škuta," vyjmenoval Kučera.

"Mně osobně se jede dobře, ale udělal jsem spoustu chyb, protože ta trať je náročná, hlavně ve zdraví a nepadat," řekl Vít Kuklík, 20× mistr ČR enduro, 3× mistr Evropy, Vítěz ISDE 2006.

Závod si nenechal ujít ani patnáctiletý Matěj Škuta,vycházející naděje českého a snad i světového endura. Ten zkušenému Kuklíkovi doslova šlapal na paty

"Zatím to jde, s Víťou se tam taháme, tam je to rychlé, tady zamotané, takže baví mě to," řekl Škuta.

Uspět zkoušel i Radim Bilas, který vyhrál MČR v enduru před dvěma roky. Ten se také podílel na přípravě těchto závodů a samotné tratě.

Na stupni vítězů se pak vystřídali všichni úspěšní závodníci jednotlivých kategorií, absolutním vítězem se stal Vít Kuklík, nadějný Matěj Škuta skončil druhý.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 23:59
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 07.12. 23:59
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 07.12. 23:59
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků