Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí občané společně rozsvítili strom na vánočním jarmarku

  • Palkovice,

I v Palkovicích už svítí krásný vánoční strom. Obyvatelé obce ho společně rozsvítili na svém vánočním jarmarku. Nechyběly koledy, svařák ani stánky s adventním zbožím.

Nejkrásnější svátky v roce přivítali obyvatelé Palkovic společně na vánočním jarmarku. 

"Letos je to nové v tom, že jsme na novém místě, poprvé před zrekonstruovanou hasičskou zbrojnicí, máme i nový strom, adventní dílničky, stánků s občerstvením a výrobků. které jsou spojené s adventem a Vánoci," řekl Tomáš Huďa, zastupitel a moderátor.

O pestrou nabídku občerstvení a výrobků se postaraly místní spolky a organizace, například tyto tři stánky patří škole, družině i jídelně.

"My jsme v družině dělali toho panáčka. Doufám, že se lidem budou líbit a že si je koupí," řekl školák.

Jarmarkem procházel i Mikuláš  s andělem a čertem a zpovídal rodiče, zda jejich ratolesti   v tomto roce příliš nezlobily.

"Děti byly určitě hodné, i tatínci, babičky a dědečci." "Moc se mu to nelíbí a má obavy," prozradili rodiče.

Jarmarkem zněly koledy a vánoční písně místní kapely Palkovjanky, vystoupily se svým pásmem ale třeba i děti z mateřinky a základní školy. Starosta obce asistoval při jednom z nejatraktivnějších stánků a to s kaprami.

"Ukazujeme dětem kapra, máme i malou bílo rybu, děti si ji berou do kelímku a pouštějí ji do potoka," řekl starosta obce Radim Bača.

"Vánoce mám rád, kvůli dětem." "Vánoce kvůli atmosféře, pěkným vztahům, svítí stromečky," řekli místní občané.

A ten největší se v Palkovicích za asistence a odpočítávání dětí také rozsvítil.


Z vánočního jarmarku se mohli lidé přijít ohřát rovnou do kulturního domu, kde dětské divadlo Nahlas připravilo a odehrálo  dvě divadelní hry Línou Anku a Ovci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků