Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích se pro děti konal tenisový a korfbalový camp

  • Palkovice,

Týden nabitý aktivním pohybem čekal na děti, které se účastnily tenisového a korfbalového campu v Palkovicích.

Petr Gřes, místopředseda tenisového klubu: “Jsme organizace s více jak šesti sty členy a pro naše děti pořádáme každoročně určité kempy. Letos to byl volejbalový a teď je to tenisový. Po týdenní přípravě se děti zdokonalí ve hře tenisu a dnes tady zakončujeme celotýdenní aktivitu, kdy se děti baví a budou odcházet s tím, že základy mají.


Lukáš Filip, místopředseda Českého korfbalového svazu: “Děti si vyzkouší několik sportů. Hlavní náplní je tenis, druhou hlavní náplní je korfbal, což je jediný smíšený sport, který hrají kluci i holky dohromady. Takže je to pro tu skupinu, co máme, úplně ideální věc. A samozřejmě to doplňujeme dalšími aktivitami, jako atletickou a motorickou přípravou, aby děti byly komplexně připravené. Je to většinou zaměřené na děti, které nemají velkou zkušenost s tenisem.
anketa: “Moc se mi tady líbí. Jsem z Pakovic, chodím do 4. třídy. Korfbal už jsem někdy viděl a tenis jsem hrál jenom někdy s maminkou.”
anketa: “Celý týden jsme tady hráli tenis a naučila jsem se hodně nového.”
anketa: “Docela se mi tady líbí. Tenis nehraju poprvé, už ho hraju čtyři roky. a vlastně tak stejně hraju i korfbal a je to tady super, líbí se mi to.”

Děti docházely na sportoviště vždy ráno v 8 hodin a domů se odpoledne vracely zdravě unavené.

Petr Gřes, místopředseda tenisového klubu: “Během tohoto týdenního kempu jsme využívali naše sportoviště, sokolské i obecní. Využívali jsme jak umělý povrch, fotbalové hřiště, tak i workoutové i dětské zábavné, které blízkosti našich sportovišť.”

V tenisem i korfbalem mohou děti pokračovat i v průběhu školního roku.

Lukáš Filip, místopředseda Českého korfbalového svazu: My jsme ten tábor pojali tak, že děti mají za úkol se naučit základní údery, aby byly schopné si pak zahrát malý zápas. A to samé jsme dělali v tom korfbalu. To bylo náplní toho kempu. Od září mohou pokračovat v tenise samy nebo pod vedením tenisového oddílu, který tady mají. A korfbal ve škole v Palkovicích začíná. Mají tady korfbalové koše z minulosti a věřím tomu, že korfbal zahrneme do výuky tělesné výchovy v následujícím školním roce.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Obec Hukvaldy - pracoviště
Hukvaldy
od 24 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry