Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino v Palkovicích se u lidí těší velké oblibě. Výtěžek pomohl nemocným

  • Palkovice,

Několik let palkovická radnice zpestřuje prázdniny dětem i dospělým promítáním v letním kině.

Radim Bača (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), starosta Palkovic: “Když to vezmu ze široka, my už hrajeme 10 let. My jsme kdysi s bývalým místostarostou, panem Kubalou, hráli tak, že jsme odpoledne šli koupit DVD na pumpu a hráli jsme Slunce, seno, jahody. Dneska to můžu říct, protože pan Troška je náš kamarád, takže se snad nenaštve. Takže jsme hráli Slunce, seno, jahody z cédéčka z benzinové pumpy. Dneska už je to takové sofistikovanější všecko, je to tak, jak to má být. A jsme rádi, že ti lidi chodí aspoň na to letní kino, protože jsme letos museli zrušit krásné naše dožínky, krásné naše festivaly piva a dechovek, takže v podstatě je to takové jakési divné léto, ale trošku se to snažíme osvěžit tím letním kinem, což je na jednu stranu pěkné, že nám tady lidé chodí, na druhou stranu nás trošičku mrzí, že se snažíme dělat takový ten doprovodný program před tím, ať se na nějaká atmosféra, ať si dají pivo, panáčka, trošku vína a těší se na to kino společně. Bohužel, možná trošku tak ze strachu z toho koronaviru nechodí na ty akce. Ale jsme rádi, že aspoň to kina máme plné, zhruba 180 až 200 lidí, na Bobulích bylo skoro 500 lidí, takže to bylo super.”

Právě výtěžek z promítání filmu 3Bobule byl věnován Nadačnímu fondu Pavla Novotného, který podporuje léčbu onkologických pacientů. Hojná návštěva byla také na promítání české komedie Poslední aristokratka.

Anketa: “Já se těším moc, protože jsem četla vlastně všechny díly aristokratky, takže jsem zvědavá, jak to bude ve filmové podobě. Knížka je vždycky knížka, ale jsem zvědavá. Letos jsme sice tady poprvé, ale loni jsme chodili na každé kino a je to fajn, že něco dělá obec tady pro lidi. Je tady vždycky skvělá atmosféra, dá se zajít na pivo, na něco dobrého, takže myslím, že si to mohou lidé užít.”
Anketa: “Já jsem tento film ještě neviděl. Možná jsem ho viděl, ale nepamatuju si na něj. Tak jsem přišel s babičkou se na ten film podívat.”
Anketa: “Jsme byli s dětmi na dětských představeních dvakrát a dneska poprvé na to dospělácké. Takže letos potřetí. Máme dovolenou, tak si užíváme. Jsme přišli na to pivko, na ten film se podívat a uvidíme. Přijdou ještě známí, takže bude fajn.”
Anketa: “Já myslím, že tady u nás v Palkovicích nám to vyhovuje, nám se to líbí takové letní večery. A s těma dětmi je to taky fajn, protože oni si tady poblbnou na hřišti, pak se uchýlí tady třeba na zem na deku a koukají se na ta dětská kina a my dospěláci si popíjíme pivečko, vínečko a máme se dobře.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy