Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běžci na 17 km dlouhé trati zdolávali vrch Kubánkov

  • Palkovice,

Palkovice mají za sebou v pořadí už 9. ročník memoriálu Antonína Řezníčka, místního běžce.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Pan Řezníček to byla taková dobrá duše Palkovic, který byl běžec v minulosti a běhal s Emilem Zátopkem. Vždycky říkal: Já jsem s ním běhal, ale on mě o dvě tři kola předběhl."

Náročná trasa je určená především pro zdatné sportovce.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Trasa je 17 kilometrů dlouhá. Je to jedovatá trasa, protože prvních 6 km se běží jenom do kopce na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek na Kubánkov 662 m nad mořem a pak se zase běží pomalu dolů přes Chlebovice a zase do centra Palkovic. Rekord dráhy je něco pod hodinu, nevím to úplně přesně. Ale když ti běžci doběhnou pod hodinu, tak je to velmi dobrý čas.”

Anketa: “Ani jsem se nějak nepřipravoval. To je vždycky nejhorší tady ty Palkovice. Strašně dlouho do kopce a z kopce mi to moc nejde, takže já jsem rád, že jsem to uběhl."

Anketa: "Krásná trasa. Dneska to bylo lepší to počasí. Proti loňsku, kdy bylo větší dusno, pofukoval větřík, takže se to dalo. Krásná trať, takže spokojenost. Mám lepší čas, než loni."

Petr Bílek, závodník: “Zúčastňuji se takových závodů pravidelně, ale ne takových silnicích, spíše horských. První půlka byla těžká, to je spíše o přežití. Pak je ale seběh, což mám rád a to se potom rozhoduje.”

Palkovičtí nezapomínají ani na doprovodný program.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Během toho závodu dospělých je tady závod mládeže. Běhají děti od 3 do 19 let, do dorosteneckého věku. Letos jich tady bylo více než 100 z celého okolí, což je taky hezké.”INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků