Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovičtí budou mít na webu mnoho aktuálních informací, včetně údajů z radarů

  • Palkovice,

Palkovice společně s Kozlovicemi a Sviadnovem rozjíždějí projekt na zlepšení komunikace a informovanosti občanů.

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “Budeme se zaměřovat hlavně na modernizaci webových stránek, elektronizaci úřední desky. To znamená, že v Palkovicích budou umístěné elektronické panely, na kterých se lidé dozví informace z úředních desek a další informace pro ně důležité. Plánujeme teď v lednu rozmístit několik informativních radarů po obci, které budou online přenášet data na tyto nové webové stránky a informační kiosky. Plánujeme umístění meteostanice, měřiče kvality ovzduší, informačních kamer a dalších senzorů a napojení na zdroj třeba z Povodí Odry. To znamená, že kdokoliv kdo přijde na webové stránky, bude mít na jednom místě přehled o tom, co se v obci děje v podstatě v reálném čase. 
David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: Specialitou těch rychlostních radarů bude skutečnost, že vlastně každý se bude moct podívat při každé cestě, která vjíždí do obce, kolik tam projíždí aut denně. V podstatě v hodinových intervalech uvidí průměrnou rychlost. Uvidí, jak často ta auta jezdí, tím pádem už odpadnou i ty diskuse o tom, jak rychle se u nás jezdí, nejezdí a budeme mít jednoznačně průkaznou evidenci o tom, jak to ve skutečnosti je a ta poslouží potom jako podklad pro jednání s policií třeba o měření rychlosti v obci.

Celý projekt je financován z Operačního programu zaměstnanost a je podpořen z Evropské unie a ze zdrojů ministerstva práce a sociálních věcí.”

David Kula (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), místostarosta Palkovic: “Tento projekt vlastně vychází z rostoucí poptávky občanů po zlepšení komunikace obecního úřadu a respektive obce s občany, která by měla být obousměrná. To znamená nejenom, že my budeme občanům něco sdělovat, ale taky se budeme občanů na řadu věci ptát. Budeme chtít od nich slyšet podněty týkající se závad a budeme chtít třeba slyšet podněty týkající se participativního rozpočtu a tak dále. Takže vlastně jdeme v podstatě s dobou a občany budeme více tím způsobem zapojovat do dění v obci a dáme jim prostor, aby sami utvářeli, jakým směrem se bude obec rozvíjet a do čeho se budou investovat prostředky v příštích letech.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyDEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Jiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail