Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé z Palkovic a Myslíku byli v Tříkrálové sbírce štědří i letos

  • Palkovice,

Velkou štědrost prokázali lidé z Palkovic ca Myslíku v letošní Tříkrálové sbírce. Také v 21. ročníku celostátní charitativní akce vybrali nejvíce peněz v rámci Frýdecko-Místecka.

Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel, místní asistent Tříkrálové sbírky: “V letošním roce proběhla sbírka poněkud netradičně. Jak všichni víme, vládní opatření nám tentokráte nedovolilo koledovat, jak jsme byli zvyklí u všech domovů na zápraží a museli jsme se přesunout do takzvaného online prostředí. Měli jsme zapečetěné kasičky rozmístěny na veřejně dostupných místech v rámci obcí a měst celého regionu a tam měli občané možnost přispívat své příspěvky. Samozřejmě dále byla možnost přispívat bezhotovostně pomocí platební online brány na webových stránkách Tříkrálové sbírky.”

Výtěžek sbírky je určen nemocným handicapovaným seniorům, matkám s malými dětmi v tísni a dalším lidem v nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc Charity ČR.

Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel, místní asistent Tříkrálové sbírky: “V Palkovicích jsme letos měli zapečetěno 18 kasiček, které byly umístěné na devíti místech v rámci obou částí obce, tedy Palkovice a Myslík. Charita Frýdek-Místek měla zapečetěno 336 kasiček a tyto byly rozmístěny v 36 obcích a městech regionu Frýdek-Místek. V prvé řadě je třeba říci, že v Palkovicích a na Myslíku jsou občané velice štědří již celou řádku let. Naše obec po mnoho let zpátky vybírá naprosto nejvyšší částky v rámci Charity Frýdek-Místek. Mohu uvést, že například loni se nám podařilo vybrat rekordních 136 tisíc korun. V letošním roce samozřejmě ty částky byly všude nižší, nicméně v Palkovicích a Myslíku se nám podařilo vybrat 53 166 korun v hotovosti. Je to vlastně v porovnání s Charitou a všemi 36 obcemi 4. nejvyšší částka."


Tomáš Huďa (KDU-ČSL), zastupitel, místní asistent Tříkrálové sbírky: "Já bych chtěl všem občanům Palkovic a Myslíku a moc poděkovat za jejich štědrost, že i v letošním roce nás v tom nenechali a že tak krásně přispěli a podařilo se nám vykoledovat i když virtuálně krásných 53 tisíc. Mimo místa kaple na Myslíku a kostela v Palkovicích nám v tomto případě pomohli podnikatelé z prodejny firmy Prašivka, pekařství Boček, prodejna Modrá labuť a prodejna COOP Beskydy. Já bych všem těmto podnikatelům a subjektům chtěl moc poděkovat, že nám umožnili umístit naše kasičky na jejich prodejnách.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy