Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích i přes pandemii pokračovali v investičních akcích

  • Palkovice,

Rok 2020 nebyl pro Palkovice a Myslík a jejich obyvatele jednoduchý. Koronavirová situace znamenala zvýšené výdaje z obecního rozpočtu, mnohá omezení a mimořádná opatření.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Rok 2020 je těžko hodnotit jako pozitivní, ale ta historie se nás nebude ptát, jestli tady byla korona krize nebo nebyla. Budou se nás ptát, co jsme udělali. Snažili jsme se bojovat jak s koronavirem tak i s velkým úbytkem financí do našeho obecního rozpočtu. Z bývalého obecního úřadu bude vybudovaná krásná nová školka. Snažili jsme se lidem všemožně pomoc při té koronakrizi. Nevěděli jsme, co se bude dít, co bude, jestli vůbec budeme ještě živí za měsíc, za 14 dní. Všichni vzpomínají na španělskou chřipku, která tady byla před sto lety, takže byli jsme rádi, že jsme jakýmsi způsobem přežili do dnešních dnů a že v podstatě se učíme žít tak nějak skromněji a učíme se žít tak trochu víc pospolu a myslet i na toho druhého ne jenom na sebe. Přes všechny problémy se podařilo začít rozšiřovat mateřskou školu a přestěhovat obecní úřad do centra.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Spíš je to rekonstrukce bývalého domu služeb na nový obecní úřad, kde budou mít své místo i lékaři. Jak dětský doktor tak doktor pro dospělé. I lékárna a bude tam ještě místo pro jednoho lékaře, třeba zubaře nebo nějakou jinou soukromou ambulanci. Myslím si, že to je správné rozhodnutí, že se budeme stěhovat do nového obecního úřadu, protože za celou historii naší obce v podstatě obec Palkovice s Myslíkem neměli pevný obecní úřad. Vždy byl obecní úřad umístěn v nějakém provizoriu. Takže myslím si, že já vůbec takového významu má mít svůj obecní úřad někde v centru a to si myslím, že je jedna z velkých investic a myslím si že to o tu obec posune daleko daleko zase dopředu do toho 21 století.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Pro rok 2021 přeji všem Palkovjanům, Myslíkovjanům a nejenom jim hodně zdraví, trpělivosti a vzájemného pochopení.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy