Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Palkovic při výuce o přírodě pomohli s výsadbou vánočních stromků

  • Palkovice,

Svahy pod elektrickým vedením v kopcích nad Palkovicemi a Myslíkem budou brzy zelenější. Protože pod vedením nesmí růst žádné vyšší stromy, nechala tam obec vysadit plantáž vánočních stromků. Ty se budou sklízet ještě dříve, než by přesáhly povolenou výšku.

S výsadbou jedliček, které za několik let ozdobí vánoce právě rodinám z Palkovic, pomohly děti ze základní školy.

Alice Gorelová, třídní učitelka 4. B: “My jsme v rámci projektu obce Vysaď si svůj strom se zapojili jako škola. Je první ročník, ve kterém se střídají všechny ročníky školy, které se účastní prezenční výuky.”

Školáci si své stromečky označili a budou sledovat, jak se jim daří.

Marek Vyvial, školák: “Sázeli jsme to proto, aby byl na světě čistý vzduch, aby tady bylo více lesů a abychom na té planetě vydrželi. Budeme se tady chodit dívat a mám s sebou i metr, tak vždycky svůj stromek změřím, jak je vysoký.”
Elli Jurčová, školačka: “Sázeli jsme tady se spolužáky jedličky. Šlo to dobře. Vždycky jsme si tam dávali kartičku, abychom poznali, od koho je který stromeček. Na tu kartičku jsem si namalovali nějaký znak.”
Samuel Bača, školák: “Bavilo mě to a je to dobré, protože tady bude více stromů a nebude tady taková holá louka. Já to vždycky změřím metrem. Dávali jsme na to visačky a moc mě to bavilo.”

Po práci měly děti čas na odpočinek i občerstvení, které zajistila radnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy