Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci v tradiční akci uklidili Palkovice a Myslík od odpadu

  • Palkovice,

Už posedmé se v Palkovicích a Myslíku konala velká uklízecí akce. Velkou měrou se do ní zapojili místní hasiči a dobrovolníci.

Vítězslav Oleják, dobrovolník: “Podařilo se nám letos uklidit velké skládky v celkovém objemu do 40 tun odpadků, které se nám podařilo vysbírat, a to s velkou účinností obecního úřadu a sběrného dvora a za nemalé pomoci dobrovolníků, kterých je každým rokem víc a víc. Letos jsme se zaměřovali na staré černé skládky, které se tak nějak samy přírodou odkryly a začali jsme do nich pomalinku hýbat a začali jsme je pomalinku čistit a díky tomu se nasbíralo tolik tun toho odpadu.”

Mezi odpadem byly nalezeny také předměty, které nyní zkoumají znalci.

Vítězslav Oleják, dobrovolník: “Je neuvěřitelné, co se na těch skládkách dá najít, včetně hraček, starých obalů historických. je to skoro badatelská práce. Něco jsme si nechali na památku, něco jsme nechali zkoumat. Podařilo se dokonce najít nábojnice. Patrně buď z tanku a nebo z nějakého děla. Momentálně je na identifikaci, tak uvidíme z kterého roku vlastně tato nábojnice pochází. Každým rokem uklízíme příkopy u silnic, které buď prochází Palkovicemi, nebo se směřují na Palkovice a došli jsme k poznání a chtěli bychom hlavně poprosit lidi, neboť tyto odpadky většinou vznikají tím, že jsou vyhozené z jedoucích vozidel. Jedná se jak o lahve od alkoholu, tak plast všeho možného druhu. Čímž děkujeme všem lidem, že změní svůj přístup.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy