Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích představili rozšířené prostory mateřské školy a nové hasičské auto

  • Palkovice,

Pěkný zábavný program si v sobotu užily nejmenší děti z Palkovic a Myslíku. V tamní mateřské škole se konal Den otevřených dveří, při kterém si děti a jejich rodiče mohli prohlédnou nové prostory uvolněné po obecním úřadu.

Monika Bebčáková, vedoucí učitelka MŠ Palkovice: “Já si myslím, že výsledek je výborný, že školka a prostory se líbí všem. Dlouho jsme na to čekali a opravdu si myslím, že se problém vyřešil. Palkovice se neustále rozrůstají, dětí přibývá a proto jsme zvolili tuto variantu, kdy se obecní úřad vystěhoval a školka by tak měla být v jedné budově. Ještě jeden rok se bude budovat další oddělení a je to asi nejlepší řešení, jaké mohlo být.”

Anketa rodič: "Prostory vypadají zajímavě, myslím si, že to bude hezké. Školka samozřejmě byla poplatná své době. Nynější školka už vypadá tak, jak by vypadat měla."

Anketa děti: "Mají tady krásnou zahradu. Školka je hezká, ale škoda, že už chodím do školy." 

Rozšířená část bude otevřena v září. Kapacita školky se zvýší o 27 dětí, celkem jich bude moci docházet až 131.

Součástí programu Dne otevřených dveří v mateřské škole bylo představení nového automobilu místních dobrovolných hasičů.

Martin Polášek, starosta SDH Palkovice: “Od roku 1930, kdy byl založen SDH v Palkovicích, je to poprvé, co jsme získali úplně nový automobil. Předchůdce tohoto vozu byl také VW Transporter, který jsme dostali starší vyřazený od celní správy. Pak jsme si ho nechali upravit podle potřeby. Teď jsme dostali úplně nové auto. Co se týče samotného auta, jedná se o dopravní automobil, což znamená, že je primárně určený pro přepravu a evakuaci osob, nicméně jednotka ho bude využívat i k menším technickým zásahům, jako je čerpání vody, likvidace obtížného hmyzu či odstraňování následků větrných smrští. Co se týče samotného vybavení tohoto vozu, jakožto dopravní automobil toho nemá mnoho. V základní výbavě jsou nějaké svítilny, vymezovací páska, páčilo a navíc jsme si nechali udělat výsuvné plato na velké čerpadlo, na střechu příčníky pro upevnění žebříků a savic a dále jsme si auto nechali udělat ve variantě 4x4, protože Palkovice jsou kopcovité.”
Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail