Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí turisté z Palkovic se v době covidu setkávali i virtuálně

  • Palkovice,

Mladí turisté z Palkovic završili letošní sezonu už v červnu společně s koncem školního roku. Na další výpravy se chystají zase na podzim.

Video: TV Polar
Tomáš Huďa, TO Žlutý kvítek Palkovice: “Náš oddíl se jmenuje Turistický oddíl Žlutý kvítek Palkovice. Scházíme se s dětmi pravidelně každý pátek odpoledne od 15. do 17. hodiny. Dnes máme poslední schůzku v letošním školním roce, která je již tradičně spojena se smažení vaječiny. Náš oddíl teda pravidelně se schází v tělocvičně. Hrajeme různé hry, jednou měsíčně chodíme na výpravy do přírody a účastníme se různých dalších akci, mezi které patří také závody. Jedním závodem je turistický závod, kdy závodíme a plníme různé úkoly v přírodě a druhým typem závodu je závod, který se jmenuje Medvědí stezka. Právě z tohoto závodu naše dvě děvčata z mistrovství republiky získala dvě krásné medaile.”


Viktorie Krčová, členka TO Žlutý kvítek Palkovice: “Byla jsem na závodech, které se jmenují Medvědí stezka. Je to mistrovství České republiky a běží se to ve dvojicích. Běželo se ve vzdálenosti 7 km a umístila jsem se na druhém místě. Byla to stezka lesem a na louce, většinou jsem běželo lesem.”

V době koronavirové krize se mladí turisté museli smířit s tím, že se osobně scházet nemohli a nesměli chodit ani na organizované výlety. Přesto tuto komplikaci dokázali vyřešit.

Tomáš Huďa, TO Žlutý kvítek Palkovice: “Náš oddíl v podstatě v rámci covidu se scházet nemohl, ale nám se podařilo uspořádat takzvané virtuální schůzky, kdy jsme se od ledna do května jednou týdně scházeli virtuálně, přes virtuální prostředí a tam jsme v rámci možností, které nám počítačová technika dovolila, jednak se bavili a společně hráli různé hry. Musím říci, že to děti velice bavilo a že jsme se strašně těšili na společná setkání.”

Marie Kopřivová, členka TO Žlutý kvítek Palkovice: "Chodím do Žlutého kvítku asi od 8 let. Je to velice zábavný oddíl. Hodně se tam pobavíme a zhubla jsem tam." 

Teď už se děti scházet mohou a budou spolu i o prázdninách. Na hory vyrazí i v novém školním roce.

Tomáš Huďa, TO Žlutý kvítek Palkovice: “Naše výlety zpravidla bývají do blízkého okolí tady do Beskyd a jednou za rok, pokud se nám podaří, vyrážíme na putovní tábor někam po ČR. V letošním roce chystáme táborový kemp, kdy budeme v Palkovicích a děti budou dojíždět každý den a budeme se zabývat různými hrami, budeme se učit a vzdělávat, poznávat přírodu a další zajímavé věci.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail