Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dožínkách v Palkovicích zahráli Pokáč, Kaczi i Olympic

  • Palkovice,

V Palkovicích se konaly tradiční dožínky a letos už v mnohem širší podobě, než tomu bylo loni za přísnějších koronavirových omezení.

Dožínky v Palkovicích. Zdroj: TV Polar
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Jsou naprosto jiné. Loni jsme udělali dožínky maličké u obecního úřadu, abychom nepřerušili tradici, když to jenom trošičku šlo. Letos jsou úžasné, velké dožínky, možná největší za těch 25 let, nebo jak dlouho je organizujeme, protože je děláme v podstatě od kluků po vojně. Letos se nám to opravdu podařilo i s počasím. Děkujeme všem tam nahoře, kteří se na nás dívají a drží nám palce a že je tak pěkně.”

Program letos zval na písničkáře Pokáče, skupinu Olympic nebo zpěvačku Kaczi.

Kaczi, zpěvačka: “Těším se moc, protože se nacházím v mé rodné domovině, tady jsem vyrostla, takže doufám, že publikum bude skvělé. Zahraju svůj repertoár a věřím, že to bude někdo znát a bude zpívat se mnou. Já jsem slyšela, jací byli Olympici, to je samozřejmě jiná třída, ale věřím, že se to semkne tady ta domácí půda a že se to povede. Mám vždycky takovou tu jednu naši z Beskyd, kde se já přiblížím publiku a všeci si můžeme zazpíváme, zabékáme.

Připravuji novou desku, debutové album Nahá, které bude mít křest 13. října v ČR Ostrava.”

Anketa: “Je to tady super, je tady krásně, je tady hodně lidí, až jsme překvapení, že jich je tady tolik. Není pomalu kam si sednout. Super organizace, myslím si, že fajn."
“Je akce, tak jsme přišli.”
“Už nám to chybělo, tyto akce.”
“Je to perfektní. Po tom covidu je to paráda a jsme rádi, že jsme mohli někam vypadnout, i když jsem poměrně z daleka od Paskova, tak jsme přijeli a je to bomba.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “My máme strašnou výhodu v tom, že je nás tady spousta, které to baví. Jednak zaměstnanci obce, ty to musí bavit, protože jsou zaměstnaní, ale i ty spolky, které tady vidíte. Myslivci, chovatelé, obecní hospoda, šipkaři, Nezávislí pro Palkovice a Myslík, hasiči, fotbalisti, volejbalisti, enduro, hokejisti… Myslím, že jsem určitě na někoho zapomněl a hluboce se omlouvám, ale je to spoustu lidí, kteří se o to starají. To je radost, když se lidi baví a když se sejdou a jsou na sebe milí. Kdybychom to dělali a nikdo tady nebyl, tak bychom nepokračovali a utekli od toho.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy