Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Palkovice pořádá letos pro velký zájem hned několik lyžařských kurzů

  • Palkovice,

Několik lyžařských kurzů letos pořádá ZŠ v Palkovicích. Zatímco místní sjezdovka je mimo provoz, na sjezdovce Rališka v Beskydech mají mladí lyžaři ideální podmínky.

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Sjezdovka v Palkovicích momentálně nefunguje. Asi se podepsal ten covidový rok na tomto faktu, takže letos myslím vůbec nezkoušeli zasněžovat, takže tam ty podmínky prostě nejsou momentálně žádné. Druhá věc je taky, že ten účel těchto pobytů je taky takový ten společenský socializační, kdy děti, když vyjedou do hor mimo domov, tak mají možnost se třeba lépe poznat, pobavit se a tak dále."

Mezi dětmi jsou zdatní lyžaři i úplní začátečníci, kteří se s lyžováním teprve seznamují. I těm se ale na svahu daří.

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Samozřejmě někomu lépe, někomu hůře, ale opět ten výrazný vliv té pauzy v pohybu celkově pro děti ten tuto situaci ovlivnil, takže je vidět určitá řekněme pohybová nezralost a každý takovýto pohyb nebo pobyt dlouhodobější, si myslím, že by mohl přinést určitou kvalitu do pohybových dovedností."
Amálie Galásková, žákyně ZŠ Palkovice: “Je to super, ale první den nebylo moc dobré počasí. Ještě se mi blbě lyžovalo, ale teď už dneska to bylo super.”
Alena Jakubková, žákyně ZŠ Palkovice: “Já jsem na lyžáku poprvé a těšila jsem se hlavně na kamarády a že bude sranda na pokoji a hlavně jako lyžování a na ten svah taky. Já nelyžuju, já jsem na snowboardu a zatím se učím, ale víceméně mi to asi jde.”
Jan Vašek, žák ZŠ Palkovice: “Je to tady super. Docela i sjezdovka se mi líbí a pokoje jsou dobře vybavené, takže máme všecko. Už mám nějaké zkušenosti. Byl jsem i jednou v Alpách, ale každým lyžováním se učím.”
Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Zájem je poměrně velký. Je nás tady necelých 50 žáků ze čtyř tříd, čili dvě šesté a dvě sedmé. Takže řekněme takových 60 až 70 procent se tohoto pobytu účastní. Co se týče sněhových podmínek na sjezdovce, tak ty jsou opravdu velmi dobré. Včera ještě připadl nějaký přírodní sníh, takže opravdu se cítíme jako v zimě. Přijeli jsme v pondělí a končit budeme v pátek po obědě. Ten režim je nastaven v podstatě klasicky, tak to má i většina ostatních kurzů, které jsou tady v okolí. To znamená dopoledne v 9 hodin se srazíme tady před hotelem, odejdeme na sjezdovku, tam zhruba do 12 hodin probíhá výcvik. Pak se vracíme zde na oběd. Po obědě následuje krátký odpolední klid a mezi druhou, dneska trošku později o půl třetí, vyrážíme opět zpět na svah a proběhne ta odpolední část."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy