Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec Palkovice z Ukrajiny přivezla autobus sirotků i početnou rodinu

  • Palkovice,

Záchrana lidí ohrožených válkou na Ukrajině probíhá na různých úrovních. Například obec Palkovice vypravila autobus pro děti z dětského domova. Ty mají u nás jen krátkou odpočinkovou zastávku, po které budou pokračovat přes Polsko do Spojených států.

Palkovičtí neorganizovali pomoc na vlastní pěst, ale kontaktovali koordinátora. Ten využil nabídky vypraveného autobusu k přepravě početné skupiny dětí.

Radim Bača, starosta Palkovic: “Podařilo se nám během soboty zorganizovat záchrannou misi pro jeden dětský domov na slovenském přechodu v Ubľu, kdy se nám podařilo přivézt zhruba 30 dětí a také jejich ošetřovatele. Jsou to sirotci z dětského domova, kteří budou dále putovat do Krakova na americké velvyslanectví, kde se jich ujme pan Justin, se kterým poletí do USA.”

V úterý záchranná akce pokračovala transportem ukrajinské rodiny. V Palkovicích dostali najíst a přenocovali. Ani tato rodina v regionu nezůstane a pokračuje v cestě do Čech.

Radim Bača, starosta Palkovic: “Dneska přivezli naši hasiči další várku, sice daleko menší. Jde o samoživitelku, která má šest dětí do 3 do 7 let. Těch se ujme město Klecany kousek za Prahou. My jsme je pouze převezli."
Anna, azylantka z Ukrajiny: "Přijeli jsme z Tjačiva. V 8 hodin jsme vyjeli z domu. Rychle nás vyzvedli a proto jsme rychle přijeli. Na Zakarpatí ještě válka není, ale kdyby začala, nestihla bych s dětmi odjet. Mám jich hodně."

Zatímco tito Ukrajinci se v regionu nezdrželi, jiní nacházejí dočasný azyl ve středisku ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy