Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beskydský endoskopický workshop vzdělával ve Frýdku-Místku lékaře z celé země

2. října 2023 16:16, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Umělá inteligence v endoskopii a další novinky z oblasti moderních technologií při léčbě a diagnostice. To byla hlavní témata dalšího ročníku Beskydského endoskopického workshopu, který už léta vzdělává lékaře a sestry z celé České republiky. Letos opět nechyběl ani důraz na prevenci.

Handicapovaní soutěžili na olympiádě v lehké atletice ve Frýdku-Místku

2. října 2023 13:56, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Handicapovaní ze tří zemí se opět sjeli do Frýdku-Místku. Společně tady poměřili síly na 26. ročníku sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením. Cílem bylo, aby si hlavně společně užili den plný sportu.

Akademie Podnikej F-M pomáhá drobným podnikatelům ve Frýdku-Místku

2. října 2023 11:47, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Drobní a začínající podnikatelé z Frýdku-Místku se opět mohou zapojit do akademie Podnikej F-M. Bezplatný vzdělávací program jim poradí, jak na záludnosti jejich podnikání. V rámci seminářů a setkání se dozví praktické tipy z různých oblastí týkajících se nejen propagace.

Jubilantka Marie Kotenová nedá na frýdlatský domov seniorů dopustit

29. září 2023 12:17, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Celá řada gratulantů přišla do frýdlantského domova seniorů blahopřát paní Marii Kotenové, která oslavila krásných 90 let.

Nošovice kupují historickou vilu v centru obce

28. září 2023 16:08, Nošovice, Tomáš Tikal

Nošovice na Frýdecko-Místecku kupují historickou vilu známou pod názvem Růžovka.

Muzeum Beskyd zve na unikátní výstavu k 50. výročí CHKO Beskydy

28. září 2023 15:51, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Chráněná krajinná oblast Beskydy slaví 50 let. Muzeum Beskyd k tomuto výročí pořádá unikátní výstavu. Představuje v ní fenomény tohoto území, včetně zajímavých druhů i zásadní změny, kterými za svou historii oblast prošla.

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy

28. září 2023 12:38, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Handicapovaní se na Havajském plese ve Frýdku-Místku loučili s létem

28. září 2023 10:02, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

I lidé s handicapem mají možnost se setkávat a dobře se společně bavit. Pravidelně dvakrát do roka pro ně ve Frýdku-Místku pořádají velkolepé karnevaly. Akce vznikla s cílem umožnit socializaci právě lidem se zdravotním postižením.

Nemocnice ve Frýdku-Místku má moderní skiaskopicko-skigrafický komplet

25. září 2023 16:19, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku otevřela nové pracoviště se skiaskopicko-skigrafickým komplexem. Díky tomu je možné u pacientů na jednom místě provézt řadu vyšetření během jednoho výkonu. Vybudování stálo 34 milionů korun.

Frýdek-Místek nakonec Český dům nekoupil, vydražil ho jiný zájemce

25. září 2023 14:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Několik měsíců plánoval Frýdek-Místek, že by pořídil Český dům. Měl to být ideální prostor pro vybudování rodinného centra. Soukromý vlastník ale nemovitost prodával v dražbě. Město se do ní nakonec příhozem nezapojilo. Dům ale za 22,5 milionu vydražil někdo jiný.

Komerční sdělení více

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické Na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Moravskoslezský kraj se pyšní nejnižší úmrtností novorozenců

Dobrých zpráv není nikdy dost. Perinatologické centrum při Fakultní nemocnici v Ostravě se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších úspěchů v oblasti péče o novorozence a jejich matky. Statistiky potvrzují, že je to právě Moravskoslezský kraj, který má nejnižší novorozeneckou úmrtnost v České republice, a to díky vynikající práci tohoto centra. Ale co přesně za tak skvělými výsledky stojí?

Dvě Ceny Thálie putují do Ostravy

Stanislav Šárský převzal (nar. 1939) v pražském Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře! Tomáš Savka převzal v pražském Národním divadle svou druhou Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – tentokráte za roli Maxe Bialystocka v muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana PRODUCENTI.

Více