Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lego párty v albrechtickém Dělnickém domě

  • Albrechtice,

Zajímavý den mohly strávit albrechtické děti první březnovou sobotu. Místní evangelický sbor si pro ně připravil Lego párty.

Zájem o akci byl velký. Kapacita čtyřiceti dětí byla rychle naplněna.

„Je nás tady zhruba deset dobrovolníků, kteří se o děti starají. Chceme, aby strávily volný čas nějakou zábavou, protože v dnešní době, když se zeptáte dítěte, co dělá ve volném čase, tak většinou sedí na počítači,“ řekl jeden z organizátorů akce Marek Kuczera.

Nejprve ale musely děti ke stavbě s lego kostek dostat stavební povolení. Získaly jej po úspěšném absolvování stanovišť, kde musely plnit různé úkoly.

„Museli jsme nejprve správně přiřadit klíče.“ „Měli jsme vypsat nákupní střediska, která v Česku známe.“ „Nejtěžší bylo asi přiřazení značek k automobilům.“ „Pro mě bylo nejtěžší poznat hasičské přístroje,“ řekli účastníci.

Nakonec děti všechny úkoly splnily a mohly začít stavět.

„Já budu stavět obchod.“ „Budu stavět nemocnici.“ „My stavíme rodinný dům.“ „Já stavím autobus.“ „Já tady teď stavím kostel.“ „U toho stavění musíme hodně přemýšlet,“ řekly děti.

Najít ty správné kostičky bylo totiž někdy opravdu těžké. Co ale malí stavaři ví je, že každá stavba potřebuje mít pevné základy. Vysvětleno jim to bylo na příběhu z Bible. Dům postavený na písku není nikdy pevný jako ten, který člověk postaví na skále.

„Ježíš můj je skála má, mého hradu ochrana,“ zaznělo během písničky v sále.

Aktivity, které dětem zaplní volný čas pozitivně vnímá i albrechtická radnice. Nejen morálně, ale i finančně je proto podporuje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy