Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikovné albrechtické ručičky pomáhají potřebným

  • Albrechtice,

V Albrechticích u Českého Těšína už zavládla vánoční atmosféra. Spolek přátel Albrechtic uspořádal další prodejní výstavu šikovných ručiček s charitativním podtextem. Tentokrát se organizátoři rozhodli pomoc jedné místní rodině.

Vánoční svátky se pomalu blíží. Jejich atmosféru mohli prožít občané Albrechtic už na konci listopadu a to na výstavě šikovných ručiček svých sousedů.

„To v těch lidech poprvé cinkne taková vánoční atmosféra. V tom předvánočním shonu se tady uklidní. Mohou si dát kávu, ale hlavně jsou tady workshopy, kde si děti mohou něco vytvořit. Lidé si tady mohou nakoupit vánoční dekorace nebo malé vánoční dárky,“ řekla předsedkyně Spolku přátel Albrechtic Helena Marková.

„Mně se tady moc líbí, mohu si tady něco namalovat na sádru.“ „Jsem ráda, že je to v Albrechticích už taková tradice.“ „Určitě je to tady krásné, vánoční téma, nádherné,“ řekli návštěvníci.

Výstava šikovných albrechtických ručiček je pravidelně spojena i s charitou. Vystavovatelé věnují své výrobky do tomboly a výtěžek je věnován potřebným. V minulosti to byly například autistické děti, letos se pomohlo jedné místní čtyřčlenné rodině.

„Jsou tam tři děti a tatínek, maminka zemřela,“ upřesnila spoluorganizátorka akce Jiřina Pěgřímková.

„Moc se mi to líbí. Já jsem jedna z těch, co neumí večer sedět a ještě se takto někomu pomůže.“ „Je to moc hezké, že se výtěžek z tomboly věnuje na dobrou věc, pro rodinu, která to potřebuje,“ řekli vystavovatelé.

Do budoucna by organizátoři chtěli takovýmto způsobem pomáhat potřebným pravidelně i před Velikonocemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy