Pavla Martinková byla oceněna in memoriam

Ředitelka ZŠ v Albrechticích Pavla Martinková, pedagog s velkým srdcem. Žáci ji milovali. Prosinec roku 2013 ale její profesní dráhu zastavil. Po srážce osobním vozidlem zůstala natrvalo ochrnuta a odkázána na péči druhých. A byli to právě její žáci, kteří ji nejednou v těchto těžkých chvílích pomáhali. Vzpomeňme například charitativní Běh pro paní ředitelku, jehož výtěžek byl určen na nákup kompenzačních pomůcek. Bohužel, Pavla Martinková svým vážným zraněním nakonec podlehla. Letos se ji v Praze in memoriam dostalo nejvyššího státního vyznamenání v oblasti školství.

Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzal Z rukou ministra její manžel Stanislav Martinek. O nominaci na toto významné ocenění se zasloužili opět její žáci David Pikoń a Ondřej Macura.

„Mě to velmi hluboce zasáhlo. Myslím si, že to ocenění, kterého se jí dostalo, bylo plně zasloužené. Byla pedagogem duší i srdcem a takoví lidé mají plné právo, aby byli za svou práci oceněni, byť se to v tomto případě stalo až po její smrti,“ řekl Ondřej Macura.

„Určitě mohu hovořit za všechny naše spolužáky, byla to vynikající učitelka a kdyby to bylo možné, udělali bychom pro ni mnohem víc,“ dodal David Pikoń.

„Je to velká pocta, převzít takovéto ocenění. Škoda, že si to nemohla převzít osobně. Byla by určitě velmi ráda,“ konstatoval její manžel Stanislav Martinek.
RADOP CZ, s.r.o. - provozovna
Těrlicko
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

ZUMI Transport s.r.o.
Havířov
od 16 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků