Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Albrechtická stezka prověřila znalosti školáků, zorganizovala ji místní tělovýchovní jednota

  • Albrechtice,

Jednou z mnoha aktivních organizací působících v Albrechticích je místní tělovýchovná jednota. Pravidelně se totiž snaží ke sportovním aktivitám přitáhnout i mladou generaci.

Po několikaleté úspěšné albrechtické olympiádě letos uspořádala novou akci, kterou pojmenovala Albrechtická stezka.

 „Albrechtickou olympiádu jsme ukončily, protože byl zájem ze škol, abychom udělali něco nového. My jsme už před 20 lety takovou soutěž dělali, takže jsme se k tomu vrátili,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

Albrechtická stezka nebyla určena jen místním školákům, pozvána byla rovněž základní škola z Horní Suché, Stonavy a Těrlicka. Závodilo se v osmi kategoriích.

„Soutěží mladší žáci a žákyně 2.-3. třída a 4.-5. třída. Starší žáci a žákyně pak v kategoriích 6.-7. třída a 8.-9. Třída.

Čtyřčlenná družstva musela absolvovat deset různých stanovišť, na kterých byly mimo jiné prověřeny jejich zeměpisné, přírodovědné a zdravotnické znalosti.

„Tady musí děti prokázat znalosti o zdravovědě.“ „Mají za úkol poznat hrady a zámky.“ „Musí se umět orientovat na mapě a pracovat s kompasem,“ vysvětlili některé z úkolů vedoucí stanovišť.

Konkurence na Albrechtické stezce byla velmi vysoká. Přesto se místní žákům 6. -7. třídy podařilo vybojoval pro albrechtickou základku zlato.
P.I. Transport s.r.o. - Karviná
Karviná
od 28 000 do 34 000 Kč/měsíc

Detail

SUNIX SAFE LIFE s.r.o. - Dětmarovice sklad uhlí
Dětmarovice
od 87 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 87 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků