Nabídka kroužků pro děti je v obci velmi pestrá, některé se představily v pohybu

Velmi zajímavou akci připravila v neděli 8. září školská a kulturní komise. Nazvala ji Albrechtice v pohybu.

„Cílem této akce je ukázat rodičům, jaké jsou u nás mimoškolní aktivity pro děti,“ řekl a předsedkyně komise školské a kulturní obce Albrechtice Galina Struhárová.

Připraveno bylo sedm stanovišť. Děti se seznámili například s hasičským a mysliveckým kroužkem.

„My jsme si pro děti připravili zábavnou formou různé aktivity. Tréninky máme každý pátek a dveře jsou pro každého otevřené,“ řekla zástupkyně SDH Albrechtice Irena Vuová.

„Dětem ukazujeme co v kroužku probíhá, co myslivci dělají,“ řekl hlavní vedoucí mysliveckého kroužku Rostislav Král .

Sportovní kroužky pro holky i kluky prezentovali fotbalisté, ragbisté, florbalisté, klub petangu a místní tělovýchovná jednota.

„Chtěli bychom znovu rozšířit sportovní hry pro mládež,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

„Tréniky máme každou středu odpoledne na hřišti u Pivního baru,“ řekl Jaroslav Ševčík z Pétanque amatérského klubu Albrechtice.

„Jsme sice florbalový klub z Horní Suché, ale chodí k nám spoustu dětí z Albrechtic. Je to kroužek pro holky i kluky,“ řekl Petr Krucina z Florbalového klubu Horní Suchá.

„Teď k nám na ragby chodí žáci od druhé do šesté třídy. Hrají společně bezkontaktní ragby,“ řekl vedoucí kroužku ragby při ZŠ v Albrechticích Radomír Kloda.

„Je to výborný nápad, protože my jsme se zrovna do Albrechtic přistěhovali a nevíme, kam syna upíchnout do kroužku.“ „Mě se tady líbí všechno a už chodím do mysliveckého kroužku.“ „Hodně mě zaujali hasiči.“ „Mně se líbí fotbal a ty atletické hry,“ řekli návštěvníci akce.

„Doufám, že si děti vyberou ať už fotbal nebo cokoli jiného. Budou se pak hýbat a sportovat,“ konstatoval fotbalový trenér Lukáš Hawlasek.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků