Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nabídka kroužků pro děti je v obci velmi pestrá, některé se představily v pohybu

  • Albrechtice,

Velmi zajímavou akci připravila v neděli 8. září školská a kulturní komise. Nazvala ji Albrechtice v pohybu.

„Cílem této akce je ukázat rodičům, jaké jsou u nás mimoškolní aktivity pro děti,“ řekl a předsedkyně komise školské a kulturní obce Albrechtice Galina Struhárová.

Připraveno bylo sedm stanovišť. Děti se seznámili například s hasičským a mysliveckým kroužkem.

„My jsme si pro děti připravili zábavnou formou různé aktivity. Tréninky máme každý pátek a dveře jsou pro každého otevřené,“ řekla zástupkyně SDH Albrechtice Irena Vuová.

„Dětem ukazujeme co v kroužku probíhá, co myslivci dělají,“ řekl hlavní vedoucí mysliveckého kroužku Rostislav Král .

Sportovní kroužky pro holky i kluky prezentovali fotbalisté, ragbisté, florbalisté, klub petangu a místní tělovýchovná jednota.

„Chtěli bychom znovu rozšířit sportovní hry pro mládež,“ řekla předsedkyně TJ Albrechtice u Českého Těšína Dagmar Pipreková.

„Tréniky máme každou středu odpoledne na hřišti u Pivního baru,“ řekl Jaroslav Ševčík z Pétanque amatérského klubu Albrechtice.

„Jsme sice florbalový klub z Horní Suché, ale chodí k nám spoustu dětí z Albrechtic. Je to kroužek pro holky i kluky,“ řekl Petr Krucina z Florbalového klubu Horní Suchá.

„Teď k nám na ragby chodí žáci od druhé do šesté třídy. Hrají společně bezkontaktní ragby,“ řekl vedoucí kroužku ragby při ZŠ v Albrechticích Radomír Kloda.

„Je to výborný nápad, protože my jsme se zrovna do Albrechtic přistěhovali a nevíme, kam syna upíchnout do kroužku.“ „Mě se tady líbí všechno a už chodím do mysliveckého kroužku.“ „Hodně mě zaujali hasiči.“ „Mně se líbí fotbal a ty atletické hry,“ řekli návštěvníci akce.

„Doufám, že si děti vyberou ať už fotbal nebo cokoli jiného. Budou se pak hýbat a sportovat,“ konstatoval fotbalový trenér Lukáš Hawlasek.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků