Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžařské závody polských škol si žáci z Albrechtic nenechali ujít

  • Albrechtice,

Jednou z akcí, na kterou se každoročně v zimě těší žáci škol s polským jazykem vyučovacím, jsou lyžařské závody v Mostech u Jablunkova. Letos se Hvězdicový slet konal už po 48. Zástupci albrechtické základky na něm nemohli chybět.

Každoročně se v různém složení této akce účastníme. Letos přijela skupinka čtyř reprezentantů naší školy, jsou to samí chlapci,“ řekla učitelka PZŠ Albrechtice Janina Guńka.

Konkrétně se jednalo o Jakuba a Jana Konesze, Samuela Pawlase a Rafaela Poloka. Všichni závodili ve sjezdovém lyžovaní. Trasu absolvovali dvakrát. Do celkového hodnocení se jim počítal ten lepší čas.

„Nejtěžší bylo zvládnout ty zledovatělé úseky,“ řekl Jan Konesz.

„Led byl v zatáčkách a dost to skákalo,“ konstatoval Rafał Polok.

„Trochu mi tam uprostřed ujela lyže, druhé kolo už bylo lepší,“ dodal Samuel Pawlas.

Reprezentovat svou školu mohli albrechtičtí školáci zejména díky podpoře rodičů, kteří je odmalička vedou k tomuto zimnímu sportu.

Děti trénovali v rámci svých rodin, za což bych ráda rodičům poděkovala. Jsem ráda, že je berou na hory a sportují s nimi,“ řekla Janina Guńka.

„Trénovali jsme na Grůňi, jsem teď takový trenér a rodič na plný úvazek,“ řekl Marian Konesz, tatínek dvou albrechtických závodníků.

Na závodech jsem už podruhé a trénoval jsem na Grůňi,“ řekl další ze čtveřice albrechtických reprezentantů Jakub Konesz.

„Já jsem trénoval tady v Mostech u Jablunkova na svahu s novou lanovkou,“ řekl o své přípravě na závody Rafał Polok.

Žáci škol s polským jazykem vyučovacím z celého regionu se na poli sportu setkávají dvakrát ročně. V zimě na Hvězdicovém sletu a v létě pak na třineckém stadionu během lehkoatletických her.

„Je to taková pěkná reprezentace polských škol na poli sportu,“ konstatoval Marian Konesz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy