Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid-19 zkomplikoval rekonstrukci albrechtického dělnického domu, práce pozastaveny nebyly

  • Albrechtice,

V Albrechticích u Českého Těšína probíhá velká rekonstrukce Dělnického domu. Práce sice v současné době zkomplikovala pandemie koronaviru, rekonstrukci ale nezastavila. Radnice věří, že občanům bude kulturní stánek sloužit už příští rok.

Dělnický dům v Albrechticích byl postaven před více jak sto lety. Z historického hlediska sehrála tato kulturní památka důležitou roli v kulturním a politickém životě obce. Od loňska prochází velkou rekonstrukcí.

Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: “Z historického hlediska je to jediný velký objekt, kde se setkávala celá obec. Ta rekonstrukce, to není jenom rekonstrukce, ale chceme tu přidanou hodnotu prostě zvýšit, aby to odpovídalo 21. století.”

V budově jsou vyměněna okna, v půdních prostorách vznikla nová kotelna. V plném proudu jsou zednické a instalatérské práce.

Radek Koch, Farma Stonava: “Jsou před námi podlahy, dokončení omítek, dokončení instalací a celá fasáda.”

Velkou změnou projde také okolí budovy. Návštěvníci tohoto kulturního stánku budou mít kde parkovat. V současné době investor, tzn. obec, byla nucena práce na stavbě omezit a to nejen z důvodu pandemie koronaviru.

Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: “Museli jsme zamezit setkávání dvou firem, to znamená určitá omezení tady jsou. Dalším omezením bylo prostě vyřizování záležitosti kolem přeložky telekomunikačních kabelů, tzn. tam kde bude budoucí parkoviště, to je taky běh na dlouhou trať.”

Práce by měly být ukončeny v příštím roce. Obec na rekonstrukci nevyužije žádnou dotaci, která by značně omezila možností jakéhokoliv komerčního využití. Vše je hrazeno z rozpočtu obce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy