Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé přestali chodit do knihovny, bojí se koronavirové nákazy z Dolu Darkov

  • Albrechtice,

Velký strach z nákazy koronavirem mají v současné době lidé na Karvinsku. Projevilo se to i v návštěvnosti knihoven. A když už čtenáři přijdou, tak většinou jen vrátit knížky. Nové tituly si nepůjčují.

Je tomu měsíc, co se v rámci postupného uvolňování mimořádných opatření, po téměř dvou měsících, opět otevřely veřejnosti dveře albrechtické knihovny. Čtenáři si mohli znovu vybrat z nabídky zhruba 18 tisíc knih v českém a polském jazyce.

„Knížky nám samozřejmě chyběly, protože nebylo číst.“ „Bylo na čase, doma jsem měl už všechno přečtené,“ řekli čtenáři.

V knihovně platí ale přísná hygienická opatření.

„Máme samozřejmě nějaká omezení celý provoz funguje trošku jinak. U vchodu je desinfekce. Každý si musí vydesinfikovat ruce a vrácené knihy jdou do karantény, teprve pak jsou k dispozici dalším čtenářům,“ řekla knihovnice Ludmila Hajduová.

Ale i přesto je teď v knihovně téměř liduprázdno. Vedoucí albrechtické knihovny je přesvědčena, že je to kvůli Dolu Darkov, který se stal zdrojem koronavirové nákazy.

„Na Darkově pracuje spousta zdejších chlapů. Tak jak doposud tady nic nebylo, lidi mají teď strach. Chodí stále v rouškách, i když už nemusí,“ konstatovala vedoucí knihovny.

A podobná situace je i v dalších knihovnách na celém Karvinsku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy