Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bilance roku 2020 a plány pro letošní rok

  • Albrechtice,

Na začátku každého roku bývá tradicí bilancovat ten minulý. Rok 2020 byl zcela jistě velmi výjimečný a to i v Albrechticích. Poznamenala jej pandemie koronaviru, kvůli které byly zrušeny mnohé tradiční kulturní akce. Zatímco společenský život v obci se dostal na bod mrazu, naplánované investiční akce se podařilo zrealizovat.

Hasiči se dočkali nové cisterny, podařilo se dokončit komunikaci na ul. Nádražní, která byla financována Ministerstvem financí ČR a i přes nepříznivá omezení, spojená s koronavirovou pandemií, pokračovala rekonstrukce Dělnického domu. Tím ale výčet realizovaných investičních projektů nekončí.

Jindřich Feber (PROAL), starosta obce Albrechtice: „Udělalo se asi 500 metrů chodníků, udělaly se parkoviště, udělaly se zásobníky na popelnice.“

Nové veřejné osvětlení lemuje ulici Paseckou, na dětském hřišti „Albrechtík“ byl instalován nový herní prvek a obec svou finanční pomocí přispěla také k celkové proměně areálu Fotbalového klubu Baník.

A investovat chce obec i v letošním roce. V jak velkém rozsahu, to bude záležet na celkových příjmech. Týká se to právě i celkové rekonstrukce Dělnického domu a jeho okolí.

Jindřich Feber (PROAL), starosta obce Albrechtice: „Máme příslib z kraje, že ulice Hlavní by měla být rekonstruována od rondelu na Stonavu a směrem od rondelu na Červenky. Za to bysme byli strašně rádi a samozřejmě v návaznosti na to, bychom rádi potom rádi rekonstruovali chodník.“

Co se týče kulturních a společenských akcí v letošním roce, vše bude záležet od aktuální situace v souvislosti s pandemií COVID-19.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy